“Yeni Anayasa yapmak Türk Milleti’ne vefa borcumuzdur”

“Yeni Anayasa yapmak Türk Milleti’ne vefa borcumuzdur”

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Türkiye’nin hem Kıbrıs Türklerinin hem de Azerbaycanlı kardeşlerinin yanında olduğunu vurguladı. Taytak, “Yeni bir anayasa yapmak Türk Milletine vefa borcumuzdur” dedi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, TBMM 28. Dönem 2.Yasama Yılı açılışında gündemi değerlendirdi.

“BU EYLEMLER TERÖRÜN SON ÇIRPINIŞLARIDIR”

1 Ekim 2023 tarihinde Gazi Meclisin açıldığını belirten Mehmet Taytak, “Meclis açılışına hazırlanırken İçişleri Bakanlığımızın Emniyet Genel Müdürlüğü’ne 2 terörist bombalı saldırı eyleminde bulunmuştur. Türkiye asla ve asla terörün gündemine teslim olmayacaktır. Bu eylemler terörün son çırpınışlarıdır. Devletimizin bekası, ülkemizin savunma ve güvenliği için her türlü mücadelemiz, tek bir terörist kalmayıncaya kadar aynı azim ve kararlılıkla devam edecektir. Türkiye, terörle mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor ve bu mücadelede önemli başarılar elde ediyor. Ülkenin terörle mücadelede gösterdiği azim ve kararlılık, son dönemdeki operasyonlarla birlikte daha da görünür hale geliyor. Devletimiz diğer yandan FETÖ ile mücadelesini de kararlılıkla sürdürmektedir. Çok şükür ki şehitlerimizin kanı yerde kalmıyor.” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE KIBRIS TÜRKLERİNİN YANINDADIR”

“Doğu Akdeniz ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaşanan son gelişmelerde Türkiye, Kıbrıs Türk Devleti’nin ve Kıbrıs Türklerinin yanındadır.” Türk Devletleri Teşkilatı’na KKTC’nin gözlemci ülke olarak yerini alması ve Kıbrıs Türklüğünün artık dünyada kabul görmesi çağrısını ilk olarak Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendi ifade etmiştir. Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile güçlü dayanışmasını sonuna kadar sürdürecek, dostluk ve kardeşlik köprülerini titizlikle koruyacaktır. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Genel Başkanımıza teşekkür ederek yapmış olduğu açıklama Kıbrıs Türklüğü için çok önem arz etmektedir. Kıbrıs Türkleri, bugün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti çatısı altında, kendi bayraklarının gölgesinde güvenle yaşamaya devam edecektir. Kıbrıs Türktür Türk kalacaktır. Kıbrıs’ın huzuru demek Doğu Akdeniz’in huzuru demektir.” ifadelerine yer verdi.

“TÜRKİYE, AZERBAYCANLI KARDEŞLERİNİN YANINDADIR”

Taytak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Karabağ’da Ermenistan’a bağlı olan terör yapıları tıpkı 30 yıl önce olduğu gibi terör saldırılarına devam etmiştir. Terörün bölgede barışın ve huzurun önündeki en büyük tehdit olduğunu bir kez daha ortaya çıkmıştır. Türkiye bütün soydaşlarının yanındadır. Türk milleti her zaman olduğu gibi bugün de tüm imkânlarıyla Azerbaycanlı kardeşlerininde yanındadır. Karabağ Türk’tür, Türk Milletinindir, Azerbaycan’ın egemenlik alanı ve sonuna kadar da toprağıdır. Ayrıca Türkiye’yi dâhil etmedikleri için Fransa’nın ve Avrupa Birliği’nin olduğu masaya oturmayan Can Azerbaycan’da tebrik ederim. Artık sahada ve masada kazanan bir Türk Milleti vardır.”

“YENİ ANASAYA YAPMAK, TÜRK MİLLETİNE VEFA BORCUMUZDUR”

Mehmet Taytak, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel ilkelerinin ve kurucu felsefelerinin muhafaza edildiği, milletin beklentilerine uygun, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin doğasıyla uyumlu, yeniçağı kavrayan, Türk ve Türkiye Yüzyılının hukuki alt yapısını kuran bir anayasayı ülkemize kazandıracaklarını belirtti. Taytak, şunları kaydetti: “Bu yasama yılında meclis çalışmalarımızda yine milletimizin beklentilerine cevap vereceğiz. Bu sorumluluğu yüreğimizde hissediyoruz. Bu millet için ne yapsak, bu ülkeye hangi hizmeti versek azdır. Yeni anayasa yapmak, Türk milletine vefa borcumuz, demokratik görevimizdir. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıldönümünü yeni bir anayasayla taçlandırmak hem Milliyetçi Hareket Partisi hem de Cumhur İttifakı için ortak hedeftir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM