Şehit aileleri ve gazilerden “Devlet Ana”ya teşekkür ziyareti

Şehit aileleri ve gazilerden “Devlet Ana”ya teşekkür ziyareti

Şehit aileleri ve gaziler, “Devlet Ana” dedikleri Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’na teşekkür ziyaretinde bulundular

Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı beraberindeki şehit aileleri ve gazilerle birlikte Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nı makamında ziyaret etti.

VALİ YİĞİTBAŞI, ŞEHİT AİLELERİ GAZİLERİN ARAÇ SORUNUN ÇÖZDÜ

Ziyarette konuşan Kumartaşlı, “Sayın Valimiz görevine başladığı ilk mesai gününde şehit ailelerimiz ve gazilerimizi ziyaret ederek bu konudaki hassasiyetini göstermişti. Tüm talep ve sorunlarımızla her zaman yakından ilgilenmektedir.  Bizlerde ‘Devlet Anamıza’ teşekküre geldik. Bu güne kadar Sayın Valimiz hep bizlerin yanında oldu. Gerek sağlık durumlarımızla, gerek bürokratik konularımızda hep bize yardımcı oldu. Sık sık şehit aileleri ve gazilerimizi ziyaret etti. Geçtiğimiz günlerde kendisinden bir talebimiz olmuştu.  Gerek derneğimizin faaliyetlerinde, gerekse şehit aileleri ve gazilerimizin tedavi ve zorunlu seyahatlerinde kullanmak üzere bir araç talep etmiştik. Sağolsun Sayın Valimiz, ‘Devlet Anamız’ bizi kırmadı ve bu talebimizi anında yerine getirdi. Kurulduğu günden bu yana derneğimiz belki de ilk defa böylesine büyük bir varlığa sahip oldu. Bu güne kadar hep kendi araçlarımızla ya da kendi imkanlarımızla, gerek hastanelere gerekse şehit törenlerine gidip geliyorduk.  Ama bu günden sonra artık kendi aracımızla şehit aileleri ve gazilerimize bu hizmeti sunacağız.” dedi.

Derneğin bağış toplayan değil, bağış kabul eden bir kuruluş olduğunu söyleyen Başkan Kumartaşlı, “Yapılan bağışlar ile ancak derneğimizin kira, elektrik, su, çay, kahve gibi zaruri ihtiyaçlarını karşılayabiliyorduk. Araç kiralamak gibi bir lüksümüz kesinlikle yoktu. Şehidimiz olduğunda ya da bir gazimiz veya şehit ailemiz rahatsızlığında ne yapacağımızı, nasıl ulaşım sağlayacağımızı bilemiyorduk. Bu desteği için Sayın Valimize tüm şehit aileleri ve gazilerimiz adına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM