Yücel Arzen sahnesiyle Üstat Necip Fazıl Kısakürek anıldı

Yücel Arzen sahnesiyle Üstat Necip Fazıl Kısakürek anıldı

Afyonkarahisar Belediyesi, vefatının 40. yıldönümünde Necip Fazıl Kısakürek’i, ünlü müzisyen ve piyanist Yücel Arzen’in icra ettiği eserleriyle andı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Atatürk Kongre Merkezi’nde düzenlenen anma gecesinde ünlü müzisyen Yücel Arzen, orkestra eşliğinde Kısakürek’in şiirlerinden bestelenen “Sakarya Türküsü”, “Şarkımız Bizim”, “Utansın”, “Kaldırımlar”, “Surda Bir Gedik Açtık” eserlerini söyledi.

Müzisyen ve aynı zamanda  AK Parti İstanbul Milletvekili Yücel Arzen, birbirinden güzel eserlerini müzikseverlerin beğenisine sundu. Yoğun katılımın gösterildiği Necip Fazıl Kısakürek’i Anma Gecesi’nde duygusal anlar yaşandı. Milli bir edebiyatçı olan Necip Fazıl Kısakürek’in hayatının yanı sıra Filistin’de yaşanan insanlık dışı zulme yönelik önemli kesitlerin de paylaşıldığı programda tam bir anma gecesi konsepti gerçekleşti.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve eşi Sevim Zeybek’in ev sahipliğinde düzenlenen geceye Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Betül Büyükkılıç, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Numan Yöner, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Afyonkarahisar Baro Başkanı Av. Turgay Şahin, kurum müdürleri, öğrenciler ve davetliler katıldı. Gecede konuşma yapan Milletvekili Yurdunuseven, Necip Fazıl Kısakürek’i ölümün 40. yılında rahmetle yâd eederek, “Şairler şiirleriyle anılır. İstanbul Milletvekilimiz Yücel Arzen ve orkestrasıyla beraber şiiri müzikle kaynaştıracağız.” dedi. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise üniversite öğrencileriyle şiirin ve fikrin üstadı Necip Fazıl Kısakürek’i anma gecesinde bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılımlarından dolayı AK Parti İstanbul Milletvekili, besteci ve müzisyen Yücel Arzen’e teşekkür etti.

Zeybek, “Üstat Necip Fazıl Kısakürek’i Anma Gecesi’nde AK Parti İstanbul Milletvekilimiz, besteci ve müzisyen Sayın Yücel Arzen ve orkestrasını hemşehrilerimizle buluşturduk. Sanatçımız Yücel Arzen’in katılımıyla üstat Necip Fazıl Kısakürek’i vefatının 40. senei devriyesinde eşsiz şiirleri ile andık. Programımıza katılan Vali Yardımcımız Betül Büyükkılıç’a, Milletvekilimiz Av. İbrahim Yurdunuseven’e, İkmal ve Garnizon Komutanımız Tuğgeneral Numan Yöner’e, il protokol üyelerimize ve hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM