Milletvekili Arslan, Türkiye’yi Afyonkarahisar’a davet etti

Milletvekili Arslan, Türkiye’yi Afyonkarahisar’a davet etti

 

 

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Hasan Arslan, TBMM Genel Kurulu ve TBMM TV’yi ekran başında izleyenleri, Gastronomi Şehri Afyonkarahisar’a davet etti. Arslan, “TBMM Genel Kurulunu ve Türkiye’nin dört bir yanındaki vatandaşlarımızı en özel lezzetlerini yerinde tatmak, doğal ve kültürel güzelliklerini görmek için Afyonkarahisar’a davet ettik” dedi

 

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Hasan Arslan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda söz alarak yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

“UNESCO tarafından belirlenen, Dünya’da 49, Türkiye’de 3 tane olan gastronomi şehirlerinden biri de Afyonkarahisar’dır. Coğrafi İşaret Tescilli ürünleri; geleneğimizi yaşatan, birbirinden lezzetli yöresel tatları ve damak zevkine hitap eden yemekleri ile Afyonkarahisar; Gaziantep ve Hatay’ın ardından gastronomi alanında 31 Ekim 2019’da UNESCO Yaratıcı Şehirleri Ağına dahil olmuştur. Afyonkarahisar yöresi yemekleri; çorbalar, et yemekleri, sebze yemekleri, pilavlar, hamur işleri ve tatlı çeşitleriyle oldukça zengin bir mutfağa sahiptir. Afyonkarahisar, zengin mutfağıyla bilinir ve geleneksel Türk yemeklerinin lezzetli örneklerini sunar. Özellikle Afyonkarahisar’a özgü olan Afyon Kebabı, pastırması, sucuğu, lokumu, manda kaymağı, ekmek kadayıfı yöresel mutfağımızın vazgeçilmezleri arasındadır. Afyonkarahisar’ın tarihi ve kültürel birikimi, şehrimizin gastronomiye özgü lezzetlerine de yansımıştır. 17 İlimize 1 ila 3 saat mesafede olan, birçok şehrin geçiş noktasında kavşak görevi gören Afyonkarahisar’a herkesi davet eder, genel kurulu saygıyla selamlarım.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM