“Türkiye Yüzyılını öğrenciler ve gençlerle birlikte inşa edeceğiz”

“Türkiye Yüzyılını öğrenciler ve gençlerle birlikte inşa edeceğiz”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, “Türkiye Yüzyılını”, eğitim gören öğrenciler ve gençlerle birlikte inşa edeceklerini söyledi

 

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven’in Gazi Mahallesi’nde 8 derslikli anaokulu binasının tamamlanma aşamasına geldiğini söyledi.

AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Harbiş Gazi Mahallesi’nde bölge halkının talepleri doğrultusunda anaokulu binası yapılması için girişimlerde bulunmuş ve 8 derslik anaokulu binasının inşasına geçtiğimiz Mart ayında başlanmıştı. Yapımında son aşamaya gelinen anaokulu binasını Milletvekili Yurdunuseven; Gazi Mahallesi Muhtarı Mehmet Yalçınkaya ve Nazmi Saatçi Mahallesi Muhtarı Şura Köylü ile birlikte inceledi.

“VATANDAŞLARIMIZIRN TALEPLERİNİ YERİNE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

8 derslik halinde inşa edilen ve çevre düzenlemesinin yapıldığı binanın içinde ve dışında detaylı inceleme yapan Milletvekili Yurdunuseven, “Harbiş semtimizde bulunan mahalle muhtarlarımız bizlere bu bölgede kapsamlı bir anaokulu binasının yapılması için taleplerde bulunmuşlardı. Süreci yakından takip ederek Mart ayında inşaatına başlanan bina, çok kısa sürede tamamlanma aşamasına geldi. Bu okulun yavrularımıza kazandırılması için yoğun çaba sarf ettik ve nihayetinde binamız bu aşamaya geldi. Buradaki dersliklerimizi artık minik yavrularımız dolduracak ve inanıyoruz ki en iyi şekilde bu sınıflarda eğitim hayatlarına başlayacaklar. Vatandaşlarımızın mahalleleri için bizlere ilettikleri talepleri en kısa sürede hayata geçirmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Türkiye Yüzyılını, eğitim gören yavrularımız ve gençlerimizle birlikte inşa edeceğiz.” diye konuştu.

Anaokulu binası hakkında bilgiler veren Yurdunuseven, “8 derslik olarak planlanan anaokulumuzda minik yavrularımızın en güzel şekilde eğitim alması için her şey düşünüldü. Burada 8 ayrı sınıfta farklı yaş gruplarında okul öncesi öğrencilerimiz eğitim alabilecek. Bina içerisinde; bir adet yönetim odamız, bir adet eğitimci odamız, oyun salonu, çocuklarımızın beslenme ihtiyaçları için yemekhane ve son sistem dersliklerimiz bulunuyor. Şimdi bu okulumuzda ilk ders zilinin çalması için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Gazi Mahallesi Muhtarı Mehmet Yalçınkaya ise yer tahsisinden yapım aşamasına kadar tüm imkanlarını esirgemeyen Milletvekili İbrahim Yurdunuseven’e mahalle halkı adına teşekkür ederek, “Milletvekilimiz her zaman yanımızda oldular. Mahallemizin hür türlü talebini büyük bir titizlikle yerine getirme adına çaba gösterdiler. Sonuç olarak 8 derslik anaokulu binamızı mahallemize kazandırdık. Buradaki anaokulumuz sadece gazi mahallesine değil tüm bölgeye hizmet edecek.” ifadelerini kullandı.

Nazmi Saatçi Mahallesi Muhtarı Şura Köylü de Milletvekili Yurdunuseven’e anaokulu binasının yapımındaki gayreti nedeniyle teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Afyon eğitim

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM