Küçükkurt: Liyakat Ve Adalet Temel İlkemiz

Küçükkurt: Liyakat Ve Adalet Temel İlkemiz

MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, Gün FM’de gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu. Küçükkurt seçilmesi durumunda liyakat ve adaletle çalışacaklarını söyledi.

 

“Afyonkarahisar bizim evimiz” diyen Küçükkurt, “Çok şükür ki hangi kapıyı çalsak karşılık buluyoruz. Bu şehrin evladıyım ve şehrime aşığım. Askerlik dışında şehrimden hiç ayrılmadım. Partimin takdiriyle şehrime hizmet etme olanağı yakaladım. Tüm hemşerilerimden destek bekliyorum. Göreve gelmek nasip olursa liyakat ve adaletle çalışacağız. Halkımızın düşünce ve görüşlerine önem verecek, şehrimizi ortak akılla hak ettiği seviyeye getireceğiz” şeklinde konuştu.

“KENTSEL DÖNÜŞÜMDE HAK SAHİBİ MAĞDUR EDİLEMEZ”

Kentsel dönüşüm konusunda yeni adımlar atılacağını söyleyen Küçükkurt, “Ben o mahallelerde büyüdüm. Orada yaşayan insanları bire bir tanıyorum. Kentsel dönüşüm sırasında kimsenin mağdur olmasına gönlüm razı olmaz. Kimsenin hakkı zayi olmayacak. Belediye ve orada yaşayan insanlarımız ile oturup ortak akıl sayesinde bir çalışma yapacağız. Bu alanda 4-5 katlı yeni binalarında olduğunu biliyoruz. Sözün özü kentsel dönüşümü adaletli bir şeklide yapacağız. Bu zamana kadar yapılan çalışmaları önemsiyorum. Ancak mevcut belediye ile hak sahipleri arasında başlangıçtan itibaren kopuk bir süreç yaşandı ve adım atılamadı.” dedi.

“ÜRETEN KADINLARIMIZIN YANINDAYIZ”

Afyonspor’a sahip çıkacaklarını söyleyen Küçükkurt, “Afyonkarahisar spor şehri diyoruz ama gitgide spor ilimizde köreldi. Afyonspor A.Ş. kurulmalı. Başta özel sektör olmak üzere kurumlar kamunun yükünü paylaşmış olacaklar. Spora destek olarak gençlerimizin önünü açacağız. Gençlerimizin kötü alışkanlıklar yerine spora yönelmeleri önemli.” şeklinde konuştu.

Afyonkarahisar’ın tarihten bu yana kadınlarımıza ayrı önem veren bir şehir olduğunu belirten Küçükkurt, “Başta Kadınanalarımızı söylemek lazım. İlimizin su meselesini çözen, birçok alanda öncülük etmiş Kadınanalarımız bu şehirde yaşamışlar. Üreten kadınlarımızın ekonominin içinde olmaları için projelerimiz var. Gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde kadınlarımız bazı taleplerini iletiyorlar. Genelde belediyenin desteğini yetersiz bulduklarını söylüyorlar. Üretken kadınlarımızla birlikte güzel işlere imza atacağız. Onları destekleyeceğiz. Bu arada gençlerimiz merkeze gelmiyor. Eskiden böyle değildi. Biz göreve geldiğimizde Erenler ile şehir merkezinde ücretsiz otobüs seferleri düzenleyeceğiz. Böylece gençlerimizin şehir merkezi ile bağları güçlenmiş olacak.” ifadelerini kullandı.

“ÖNCELİĞİMİZ KAMU YARARI VE HALKIN TALEBİ”

AFRAY’ın siyasete malzeme yapıldığını kaydeden Küçükkurt, “Nasip olurda biz göreve gelirsek AFRAY konusunda yapacağımız çok şey var. Afyonkarahisar’ın raylı ulaşıma ihtiyacı var. Teleferik projesi de güzel bir proje. Ancak teleferik öncelikli mi değil mi diye halkımızla istişare edeceğiz. Önceliğimiz kamu yararı olmak üzere bu projeleri yeniden değerlendireceğiz.” diye konuştu.

Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Küçükkurt yayın dolayısıyla teşekkür etti. Akar ise Küçükkurt’a başarılar diledi.

MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt’a yayın esnasında MHP yetkilileri de eşlik etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM