İl Özel İdaresi Okul İnşaatları Süratle Tamamlanıyor

İl Özel İdaresi Okul İnşaatları Süratle Tamamlanıyor

Afyonkarahisar İl Özel İdaresi eğitim yatırımlarına hızla devam ediyor. 2022-2023 yatırım programı kapsamında 31 okulun ihalesi yapıldı. İhalesi tamamlanan 5 okulun geçici kabulü yapılırken, 26 okulda da çalışmalar devam ediyor.

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın eğitime verdiği önem ve hassasiyet yatırımlarda da kendisini gösteriyor. İl Özel İdaresi yatırımlarında eğitime ayrılan pay artırılırken, okul inşaatları birer birer  tamamlanıyor.

İHALE SÜRECİ BİTEN OKULLARIN GEÇİCİ KABULLERİ YAPILDI

Bu kapsamda Merkez Gazi Mahallesi Anaokulu, Çay Koçbeyli İlkokulu, Çay İnli İlkokulu, Sinanpaşa Kılıçarslan Anaokulu ve Evciler Madenler Anaokulu inşaatlarında ihale süreci tamamlandı ve geçici kabuller yapıldı. İl merkezinde Selçuklu Ortaokulu da hayırseverlerin desteğiyle inşaatına devam ediliyor. Merkezde inşa edilen Methiye Dumlu Ortaokulu, Eşrefpaşa Mahallesi Anaokulu, Ataköy Mahallesi Anaokulu, Güvenevler Mahallesi Anaokulu, Selçuklu Mahallesi Anaokulu, Kocatepe İlkokulu, Şemsettin Karahisari Ortaokulu ek bina yapım işi, Sahipata Yunus Emre Ortaokulu, Fatih Mahallesi Osman Attila Ortaokulu, Çayırbağ Kasabası Lise Binası ile Erkek İmam Hatip Lisesi 200 kişilik yurt binasında da çalışmalar hızla devam ediyor. İlçelerde de inşaat çalışmaları hızla sürüyor.

BAZI OKULLARDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

İl Özel İdaresi tarafından çalışmaları devam eden okullar şunlar: Dinar Ortaokulu, Çobanlar Zafer İlkokulu, Ethem Kelekçi Mahallesi Anaokulu,  Sinanpaşa Tokuşlar Köyü Anaokulu, Sandıklı Anaokulu, Emirdağ İlkokulu, Döğer Anaokulu, Sultandağı Anaokulu,   İhsaniye Aşağıtandır İlkokulu, Kocaöz İlkokulu, Evciler Madenler Anaokulu,  Sandıklı Miralay Reşat Bey İlkokulu, İscehisar İlkokulu. Dinar METEM Atölye Binası, Emirdağ İmam Hatip Lisesi ve Şuhut Karaadilli Lisesi.

29 PROJEYE 470 MİLYON TL ÖDENEK AYRILDI

İl Özel İdaresi eliyle yürütülen çalışmalar kapsamında 2022 yılında 8 anaokulu, 3 ortaokul ve 2 ilkokul olmak üzere toplam 13 projeye yaklaşık 105 milyon TL ödenek ayrıldı. Geçen yıl 9 anaokulu, 7 ilkokul, 2 ortaokul, 2 lise, 2 Mesleki Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) Atölyesi, 1 çok amaçlı salon olmak üzere tamamlanan 23 proje için 372 milyon TL ödenek ayrıldı. Çalışmaları devam eden 7 anaokulu, 7 ilkokul, 6 ortaokul, 5 lise, 2 öğrenci pansiyonu ve 1 MTAL Atölyesi olmak üzere toplam 29 proje için de 470 milyon TL ödenek ayrıldı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM