“Değişim İçin Mücadele Ettik, Temiz Kalacağız”

“Değişim İçin Mücadele Ettik, Temiz Kalacağız”

Gelecek Partisi İl Başkanı Niyazi Ertaş, 31 Mart yerel seçimlerinin Türkiye’ye hayırlı olmasını diledi. Ertaş, “Biz değişim için mücadele ettik. Şimdi de dayanışma iradesini vurguluyoruz. Her zaman ilkeli ve temiz siyasette yer alacağız.” dedi.

Gelecek Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Niyazi Ertaş, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından değerlendirmede bulundu. Ertaş, seçimi kazanarak göreve başlayan tüm yerel yöneticileri kutladığını belirtti.

“BİZ DEĞİŞİM İÇİN MÜCADELE ETTİK”

Gelecek Partisi İl Başkanı Niyazi Ertaş, 31 Mart yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi. Başkan Ertaş, “Belediye Başkanı seçilen tüm siyasilerimiz başta olmak üzere Belediye Meclis Üyesi, İl Genel Meclis Üyesi, muhtar seçilen tüm yerel yöneticilere görevlerinde başarılar diliyorum. Halkıız 31 Mart yerel seçimlerinde tercihini muhalefet partilerinden özellikle de CHP’li Belediye Başkan adaylarından yana kullanmıştır. Bu sürecin mimarlarını ve yeni Belediye Başkanlarımızı kutluyoruz. Biz Gelecek Partisi olarak seçim sürecinde türlü imkânsızlıklarla mücadele ettik, mağduriyet yaşadık, bayraklarımız, flama ve raketlerimiz toplatıldı, sesimizi duyurmamıza çeşitli mazeretlerle engel olundu ama biz ‘değişim’ için mücadele ettik.” dedi.

 “ŞİMDİ DE DAYANIŞMA İRADESİNİ VURGULUYORUZ”

“Bizler ülkemize dayatılmaya çalışılan otoriter sistem için itirazımızı duyurduk.” diyen Başkan Ertaş, “Belediyelerdeki yönetim ahlakına ilişkin soru işaretlerini halkımızla paylaştık; köy-köy, belde belde mahalle mahalle Afyonkarahisar’ı dolaştık. Şimdi de kazanılan yeni belediye başkanlıklarına dayanışma iradesini vurguluyoruz, kendilerine hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz. Yeni belediyelerde halkla temas çok önemli olacaktır; büyüklenmek, ayrıştırmak, yalan söylemek, kaynak israfına gitmek, liyakatsiz kadroları atamak, kibir kulelerimizi ve yandaş zenginlikleri inşa etmek geçmişin hatasına düşmek olur.” ifadelerini kullandı.

“SEÇMEN TERCİHİNİ DEĞİŞİMDEN YANA KULLANDI”

Seçmenin değişimden yana tercih kullandığını kaydeden Başkan Ertaş, şunları kaydetti: “Halk değişim istiyor; öte yandan iktidar manipülasyonlarına karşı çıkmak için de güç birliğine ihtiyacımız var. Bizler bu anlayış içerisinde çabaladık; bizler işçiye, emekliye, halkın refahına sağlam bir gelecek vermesi beklenen iktidarın ‘Ben ekonomistim’ laflarının ne kadar içi boş bir söylem olduğunu anlattık. Özelleştirmelerdeki ihale yolsuzlukları, Varlık fonu şirketlerinin hesapları, kayyum atamalarındaki oyunları sorduk. Kamu maliyesinin denetlenemediğini, önceki dönemlerde Ankara’yı parsel parsel satıldığı iddialarının neden hala dava soruşturmalarında bekletildiğini sorduk. Tarımın halini, çiftçinin durumunu anlattık. Ellerine yüzlerine bulaştırdıkları iktidarın beceriksizliklerini; bu ülkenin milli gelirini, insan kaynaklarını, doğal varlıklarını, iş ahlakını, yönetim kalitesini, halka iyi yaşam vaatlerini, enflasyonu düşürmeyi ve çalışana iyi maaş verebilmeyi neden yapamadıklarını sorduk. Sorduk ve ülkemizde bir ‘değişim’ ihtiyacının olduğunu söyledik; değişimin yerel yönetimlerden başlamasına çalıştık; katkı verdik.”

“HER ZAMAN İLKELİ VE TEMİZ SİYASETTE YER ALACAĞIZ”

Başkan Ertaş, sözlerini şöyle tamamladı: “Bizler Gelecek Partisi olarak siyaset rantıyla yandaş zümrelerin beslenmesine, imar rantı ile halkın sırtından geçinilmesine karşı çıktık. Çünkü bunlar dönüp dolaşıp emek sömürüsü, kira artışları, borçluluk, ahlaki erozyon ve adaletsiz gelir dağılımı ile karşımıza çıkıyor. İktidarlar bu sistemi devam ettirmek için otoriterleşir. Gerçek muhalefet ise halkın yanında ve halk için, demokratik sistemin işlemesi için çalışır. Bu konuda da Gelecek Partisi her zaman ilkeli ve temiz siyasette yerini almıştır, alacaktır. Şimdi başta yerel yönetimler olmak üzere ‘değişimin’ rüzgârının siyaset ikliminde tohum yeşertmesini bekliyoruz. Bu vesileyle seçim başarısını gösteren tüm belediye başkanlarımızı kutluyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM