“Afyonkarahisar  AK Parti’nin yüzünü her zaman ak etti”

“Afyonkarahisar AK Parti’nin yüzünü her zaman ak etti”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, partisinin 21’nci kuruluş yıldönümünü canı gönülden kutladığını söyleyerek, “Partimizin temellerinin Afyonkarahisar’da atılmış olması, ilimize ayrı bir mesuliyet yüklemiştir. Ancak Afyonkarahisar bu mesuliyetini layıkıyla yerine getirmiş, Afyonkarahisar AK Parti’nin yüzünü her zaman ak etmiştir” dedi

 

Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti’nin kuruluşunun 21. yıldönümünü gönülden kutladığını açıkladı.
“AK PARTİ BUGÜNDÜR, AK PARTİ GELECEKTİR”
Veysel Eroğlu, temelleri zaferin başşehri memleketi Afyonkarahisar’da atılan AK Parti’nin; milletin desteği, gönül coğrafyasındaki insanların duası ve muhabbetiyle14 Ağustos 2001 tarihinde milletin bağrından çıktığını ifade etti. Eroğlu, “Aziz Milletimiz; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde AK Parti’ye güvenmiştir. AK Parti de 21 yıldır yaptığı hizmetlerle bu güvene layık olmuştur. AK Parti, kuruluşundan bugüne yaptıklarıyla ve samimi duruşuyla milletimizin hayallerini gerçekleştiren, gönül coğrafyamızın umutlarını canlandıran ve insanlığın önünde yeni kapılar açan bir parti kimliğine sahiptir. Partimiz, her ne kadar 21 sene önce kurulmuş olsa da kökleri çok eskiye dayanmaktadır. AK Parti Hicret’tir. AK Parti Malazgirt’tir. AK Parti Anadolu’daki bütün izlerimizdir. AK Parti Atalarımızın varisidir. AK Parti Selçuklu’dur. AK Parti Osmanlı’dır. AK Parti İstiklal Harbimizdir, Cumhuriyetimizdir. AK Parti kalkınmadır, refahtır. AK Parti bugündür. AK Parti gelecektir. Velhasıl AK Parti Türkiye’dir.” ifadelerine yer verdi.

“AFYON AK PARTİ’NİN YÜZÜNÜ HER ZAMAN AK ETTİ”
AK Parti’nin bugüne kadar girdiği 15 seçimi Türk Milletinin teveccühü ile kazandığını dile getiren Eroğlu, “Bugün AK Parti Türkiye’nin son 20 yılının mimarı olmanın yanında; 2023 hedefleri, 2053, 2071 ve hatta 2099 vizyonlarıyla da ülkenin istikbaline taliptir. AK Parti, gençlerimize 2053, 2071 ve 2099 vizyonlarını emanet ederek ülkemizin önündeki bir asrını aydınlatacaktır. AK Parti bugüne kadar girdiği 6 Genel Seçim, 4 Mahalli Seçim, 3 Referandum Seçimi ve 2 Cumhurbaşkanlığı Seçimi olmak üzere toplamda15 Seçimi milletimizin teveccühü ile kazanmıştır. AK Parti kesintisiz 20 yıllık iktidarları döneminde; Danıştay Saldırısı, Cumhuriyet Mitingleri, 367 Krizi, ‘E-muhtıra’, kapatma davası, Gezi Parkı eylemleri ve son olarak da FETÖ’nün hain darbe girişimi çok zorlu süreçlerden geçmiştir. Ancak Partimiz bu tür engellemelere rağmen reformlar ve seçim başarılarıyla dolu 20 yılı geride bırakmıştır. AK Parti; Milletimizin teveccühü ile daha nice refomlara ve seçim başarılarına imza atacaktır. Afyonkarahisar, AK Partimizin yüzünü her zaman ak etmiştir.” dedi.
“AK PARTİ’NİN TEMELLERİ AFYON’DA ATILDI”
Eroğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Partimizin temellerinin Afyonkarahisar’da atılmış olması, ilimize ayrı bir mes’uliyet yüklemiştir. Ancak Afyonkarahisar bu mes’uliyetini layıkıyla yerine getirmiştir. Afyonkarahisar’ımız; 12 Haziran genel seçimlerinde yüzde 60,30, 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 65,00 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde yüzde 52,36, 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde yüzde 63,40, 16 Nisan Referandum yüzde 64,60, 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 68, 31 Mart 2019 mahalli idareler seçiminde yüzde 43 gibi rekor desteklerle AK Partimizin yüzünü her zaman AK etmiştir. Bu vesileyle temelleri Afyonkarahisar’da atılan AK Parti’nin kuruluşunun 21. sene-i devriyesini gönülden kutluyor, kuruluşundan bu yana AK Parti kademelerinde vazife almış dava arkadaşlarımızı çalışmalarından ötürü tebrik ediyor, ebediyete irtihal etmiş olan dava kardeşlerime Allah’tan rahmet diliyorum.” >> Mustafa ERTÜRK’ün Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM