“Büyük Taarruz vatanın bağımsızlığını kazandırdı”

“Büyük Taarruz vatanın bağımsızlığını kazandırdı”

AK Parti Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, 26 Ağustos sabahı Kocatepe’den başlayan Büyük Taarruzun; 27 Ağustos’ta Afyonkarahisar’ın düşman işgalinden kurtuluşu ile yok edilmek istenen bir milletin zincirlerini kırışını, düşman hatlarının yok
edilerek vatan toprağının bağımsızlığını kazandırdığını belirtti

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İnsan Hakları Başkan Yardımcısı, Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar’ın düşman işgalinden kurtuluşu ve Zafer Haftası nedeniyle açıklama yaptı.
“AĞUSTOS AYI TÜRK MİLLETİ İÇİN ZAFERLER AYI”
İbrahim Yurdunuseven, Türk Milleti’nin tarihi içerisinde meydana gelen büyük zaferler ve olaylar nedeniyle önemli bir yeri olan Ağustos ayının milletin gönlünde de müstesna bir yer tuttuğunu belirtti. Yurdunuseven, “Malazgirt’te başlayan ve yaklaşık bin yıldır devam eden Anadolu topraklarındaki hâkimiyetimiz sayısız zafere ve destanlaşmış olaylara şahit olmuştur. Bu olayların önemli bir kısmını içinde bulunduran Ağustos ayının son haftası ise Türk Milleti’nin topyekün bir varoluş mücadelesi içerisine girdiği, kanıyla, canıyla yazdığı destanlara şahittir. 26 Ağustos sabahı yeri göğü inletircesine Kocatepe’den başlayan Büyük Taarruz; 27 Ağustos’ta Afyonkarahisar’ın düşman işgalinden kurtuluşu ile tabiri caizse yok edilmek istenen bir milletin zincirlerini kırışını ve akabinde düşman hatlarının birer birer yok edilerek vatan toprağının bağımsızlığını bizlere getirmiştir. Kelimelerle tarifi olmayan bu amansız mücadelenin kahramanları ise bugün uğruna can verdikleri vatan toprağını bağrında huzurla yatmaktadır.” dedi.
“ZAFER MAZLUM MİLLETLERE ÖRNEK MÜCADELE RUHUDUR”
Büyük Taarruzun dünya tarihine yön verdiğini belirten İbrahim Yurdunuseven sözlerini şöyle tamamladı: “Kazanılan zafer yalnızca bir milletin bağımsızlığını değil dünyadaki tüm mazlum milletlere örnek olur nitelikte bir mücadele ruhunu da dünyaya getirmiş oldu. Üstün savaş teçhizatlarına karşın kazma kürekle süngüyle mücadele eden Türk Milleti; sahip oldukları envanterler ve güç nedeniyle her hakkı kendinde görenlere bir ders ve dünya tarihine yön vermiş oldu. Bu duygu ve düşüncelerle Malazgirtten 15 Temmuz Hain Darbe girişimine kadar vatan toprağını hain emellere ve düşman çizmesine ezdirmeyen aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM