“Borç yükünün hafifletileceğine inanıyorum”

“Borç yükünün hafifletileceğine inanıyorum”

ATSO Meclis Başkanı Dr. Sıtkı Merdivenci, ekonomik sıkıntılar doğrultusunda vatandaşların borç yükünün hafifletilmesi için erteleme, taksitlendirme gibi kolaylıkların sağlanacağına inandığını açıkladı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclisi’nin 2022 yılının Ağustos ayı olağan toplantısı, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci’nin idaresinde ATSO Meclis Salonu’nda düzenlendi.
“SANAT ETKİNLİKLERİ SON DERECE ÖNEMLİ”
Toplantının açılış konuşmasını yapan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “Büyük Taarruz ve Büyük Zafer’in 100. Yıldönümü’nü coşkuyla kutladığımız bu hafta Meclis Üyelerimiz ile bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyorum. ATSO bir taraftan 100. özel faaliyetler gerçekleştirirken, diğer taraftan da kurum ve kuruluşlar tarafından düzenlenen 100. yıl etkinliklerine destek vermektedir. Bu bağlamda ben de Milli Savunma Bakanlığımız’ın Armoni Mızıkası konserine kıymetli eşimle birlikte katıldım. AKÜ’de bu büyük konser, memleketimizin dört yanından sunduğu ezgiler ve Milli Mücadelemiz’i kazanan kahramanlarımıza ithafen söylenen türkü ve marşlarla çok alkış aldı. Salonun tamamen dolduğu bu konserin gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ayrıca AKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi ev sahipliğinde düzenlenen, Anadolu Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Uşak Üniversitesi ve AKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanlarının eserlerinden oluşan ‘100. Yılda 100 Eser’ adlı karma serginin de açılış törenine katıldım. İlimizde bu tür sanat etkinliklerinin olması son derece önemlidir.” dedi.
“KARAAHMET FİRMASININ BÜYÜK YATIRIMINI KUTLUYORUM”
16. ATSO Spor Oyunları’nın Açılış Töreni’nin 28 Ağustos 2022, Pazar günü yapılacağını belirten Merdivenci, “Malumunuz olduğu üzere bu yıl ATSO Spor Oyunlarımız’ı 16’ncı kez düzenleyeceğiz. 28 Ağustos 2022, Pazar günü saat 20’de yapılacak 16. ATSO Spor Oyunları Açılış Törenimiz’e hepinizi aileleriniz ve çalışanlarınızla bekliyoruz. Ülkemiz, uzun süredir yüksek enflasyonla mücadele ediyor. Geçen Meclis toplantımızda belirttiğimiz gibi fiyat artışı bir nebze olsun dursa da hayat pahalılığını toplumun her kesimi derinden hissediyor. Böylesine zorlu şartlar yaşanırken İscehisar’da Karamehmet firması, 40 milyon TL’lik yatırımla yeni bir tesisi hizmete açtı. Karamehmet firmasının ortaklarını, yöneticilerini ve çalışanlarını kutluyor; istihdama sağladıkları katkı dolayısıyla teşekkür ediyorum.”
“BORÇ YÜKÜNDE KOLAYLIKLAR SAĞLANACAĞINA İNANIYORUM”
Ekonomideki gelişmeler hakkında da görüşlerini dile getiren Merdivenci, “Ekonomik durum, vatandaşın borçlanmasının artması sonucunu doğuruyor. Ödenmeyen borçlar ise icralık oluyor. Haberlere yansıyan verilere göre yılbaşından bu yana ülke genelindeki icra dosyalarında 1,5 milyondan fazla artış gözlemlendi. Günde 7 bine yakın icra dosyası hazırlanıyor. Vatandaşlarımızın omzundaki borç yükünün hafifletilmesi için erteleme, taksitlendirme gibi kolaylıkların sağlanacağına yürekten inanıyorum. Nitekim Meclis toplantımıza hazırlanırken Hazine ve Maliye Bakanlığımız’ın bu konuda girişim yapacağını ve özellikle dar gelirli vatandaşlarımızın icralık borçları hakkında kolaylık sağlayacağını öğrendik.” ifadelerini kullandı.
“YÜZÜNCÜ YILA ERİŞMEK COŞKU VERİYOR”
Merdivenci konuşmasını şu sözlerle noktaladı: “Büyük Taarruz ve Büyük Zafer’in 100’üncü yılına erişmenin coşkusunu yaşıyoruz. Aynı zamanda Anadolu’yu yurt edinmemizi sağlayan Malazgirt Zaferi’nin de 951’inci yıldönümünü kutluyoruz. Bu vesile ile Malazgirt Zaferi’nin komutanı Sultan Alparslan’ı, Büyük Zafer’in mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, her iki savaşta görev almış bütün komutanlarını, isimsiz kahramanlarımızı ve tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Gençliklerinden, canlarından, cananlarından fedakârlık ederek bu toprakları vatan yapanlara şükran borçluyuz, ruhları şad olsun.”
“BURS MİKTAR VE BEDELLERİ KABUL EDİLDİ”
Toplantının ikinci gündem maddesinde 2022’nin Temmuz ayının karar özetleri kabul edildi. Toplantının üçüncü gündem maddesinde 2022’nin Temmuz ayının Hesap Hülasası tasdik edildi. Toplantının dördüncü maddesinde Ekmek Azami Fiyat Tarifesi görüşüldü. ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol’un Meclis Üyeleri’ni bilgilendirmesinin ardından Meclis Üyeleri Hasan Akçay ve Abdullah Sancak söz aldı ve görüşlerini dile getirdi. Gündem maddesi kabul edildi. Toplantının beşinci gündem maddesinde 2022-2023 Eğitim-Öğretim Dönemi için üniversite ve lise öğrencilerine verilecek bursların miktar ve bedelleri görüşüldü. ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol’un Meclis Üyeleri’ni bilgilendirmesinin ardından Meclis Üyeleri Halit Özutku ve M. Önder Artuk söz aldı ve konu hakkındaki önerilerini sundu. Yapılan oylama sonunda ATSO Yönetim Kurulu tarafından belirlenen burs miktar ve bedelleri kabul edildi.
“AFJET ZAMMIYLA İLGİLİ GÖRÜŞLER DİLE GETİRİLDİ”
Meclis Üyesi Mustafa Özer, Merkez 2. Organize Sanayi Bölgesi hakkındaki gelişmeleri sordu. ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Özer’in sorusunu yanıtladı. Meclis Üyesi Ahmet Hikmet Dönerkaya, AFJET abonelerinin kullanım bedellerine yapılan zam hakkında görüşlerini dile getirdi. Bu konuda Meclis Üyeleri Halil Hasırcıoğlu ile Mehmet Tamer Günel de düşüncelerini paylaştı. ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, AFJET’teki durumu izah etti. ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, Meclis Üyeleri’ne teşekkür etti; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayarak toplantıyı kapattı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM