Mısırlıoğlu’ndan AK Parti’li Belediye Başkanlarına yaylım ateşi

Mısırlıoğlu’ndan AK Parti’li Belediye Başkanlarına yaylım ateşi

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, eleştiri oklarını AK Partili Belediye Başkanlarına yöneltti.
Mısırlıoğlu eleştirilerini; Belediye Başkanları Mehmet Zeybek, Erdal Karaman ve Recep Bozkurt’a yöneltti

 

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı haftalık basın toplantısı dün öğlen partinin Ordu Bulvarında yer alan Seçim Koordinasyon Merkezi’nde düzenlendi. Toplantıda İYİ Parti Üyesi olan emekli memur Hülya Özdemir’e parti rozeti Mısırlıoğlu tarafından takıldı.
MISIRLIOĞLU’NUN GÜNDEMİNDE AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANLARI VAR
Şehit Polis Memuru Sedat Gezer’e Allah’tan rahmet dileyen Muhammet Mısırlıoğlu, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek başta olmak üzere Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman, Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’u sert bir dille eleştirdi. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in Afyonkarahisar halkına verdiği seçim vaatlerini erken unuttuğunu iddia eden Mısırlıoğlu, “Akıllı otopark yapılacak diye eski Bağ-Kur binasını yıkıp yerine bir çivi dahi çakılmadan öylece bırakıldı. Katlı, asansörlü otopark yapılacaktı, kentin trafik ve park sorunu ortadan kalkacaktı. Bu proje ile de resmen vatandaşın aklıyla dalga geçtiler. Yine trafik çilesine son versin diye raylı sistemler vaadetmişlerdi, o da yalan oldu. Teleferik projesi desek o da yılan hikâyesine döndü. Millet Bahçesi yapılacak dediler, bir adım dahi atmadılar. Eski Bağ-Kur binasının yıkılıp öylece bırakılması konusuna değinmişken, Sinanpaşa Belediye Başkanı’nın makam aracının da o otoparktan hiç çıkmadığını duyduk. Sayın Başkanın şahsi ticarethanesinin tam önü olan bölgede Sinanpaşa Belediyesi’ne ait makam aracı hemen her gün görülüyor. Sinanpaşa Belediyesi Afyonkarahisar merkeze taşındı da bizim mi haberimiz yok? Her gün sabah mesaiye gelip akşam evine dönen sayın başkan belediye işlerini kendi ticarethanesinden mi yürütüyor? Makam aracını her gün kendi ticarethanesinin önüne park eden sayın başkan Belediyeye otopark ücreti ödüyor mu? Ödüyorsa bile hangi zaman diliminde kendi ilçesinde kendi seçmenlerine, kendi ilçesinin vatandaşlarına hizmet ediyor? Kafamızı kurcalayan bu sorular da yakın zamanda cevaplanır diye umuyoruz.” dedi.
“ZEYBEK İYİ PARTİNİN SAHADA OLMASINA TAHAMMÜL EDEMİYOR”
“Aldığımız bir duyuma göre Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İYİ Parti’nin sahada olmasına, vatandaşla iç içe olmasına tahammül edemiyormuş.” diyen Mısırlıoğlu, “2019 yılında Afyonkarahisar’da İYİ Partiden Belediye Başkan adayı olan Dr. Mahmut Koçak’ın muhtarları ziyaret etmesi Başkan Zeybek ‘i rahatsız etmiş olmalı. Muhtarlar Dernek Başkanı Suat Uygur’a ambargo uygulamaya kalkmış. Uygur’un nezdinde bütün muhtarları boyunduruğu altına almaya çalışan Zeybek’e sesleniyorum. Sizi rahatsız eden şey İYİ Parti’nin iktidara yürüyen ayak sesleri mi? O sevdalısı olduğunuz makam koltuğunun elinizden gitme ihtimali mi? Yoksa Sayın Koçak’a oy veren Afyonkarahisarlının gücüne güç katarak size sandıkta gereken cevabı vermesi mi? Muhtarlar yerel yönetimlerin bel kemiğidir. Muhtarlar kimsenin maşası ya da kuklası değildir. Bu yaptığınız devlete, millete, milli iradeye saygısızlıktır. Başkan Zeybek’in baskıcı tavrı bununla da sınırlı kalmamış ve dernek başkanının sosyal medya hareketlerini mercek altına almış. Getirip bir rapor halinde önüne koymuş. Şu tarihte su paylaşımı beğenmişsin, buraya yorum yapmışsın diyerek dernek başkanının şeceresini çıkarmış. Kendine fişleme ekibi kuran başkan Zeybek böyle boş işlerle uğraşacağına vatana millete hayırlı işler yapsaydı, vaatlerini yerine getirseydi seçmenlerini pişman etmeseydi daha iyi olmaz mıydı?” diye konuştu.
“BELEDİYE DE FİŞLEME BİRİMİ KURULDU DA HABERİMİZ Mİ YOK?”
Zeybekle ilgili eleştirilerini sürdüren Mısırlıoğlu, “Sayın Zeybek, insanları fişlemeye, aba altından sopa göstermeye harcayacağı enerjisini projelerine harcasaydı tamamlanmayan projesi kalmazdı. Sivil toplum kuruluşlarına, esnaflara nasıl baskı kurarım diye düşüneceğine icraatlarına kafa yorsaydı milletin parasıyla milleti zor durumda bırakacak işler yapmazdı. Sayın Zeybek’e sizin vesilenizle sormuş olalım; insanları sosyal medya paylaşımlarına göre fişleyen, kim kiminle nerede ne yapmış diye magazin takibi yapan arkadaşlara acaba ne kadar maaş ödüyor? Belediyede fişleme birimi kuruldu da bizim mi haberimiz yok? Bir yanda ekonomik krizin altında ezilen vatandaşlar, bir yanda vatandaşın parasıyla aynı yolları kazıp yeniden yapan belediye, diğer yanda kamuya ait makam aracını şahsi işlerinde çekinmeden kullanan Belediye Başkanı derken ülkemizin içler acısı durumuna dikkat çekmek istedik. Haksızlıklara karşı çıkmaya, yolsuzluklara karşı sesimizi yükseltmeye, vatandaşımızın içler acısı haline dikkat çekmeye devam edeceğiz. Kim ne derse desin Türkiye Cumhuriyeti’nin değerlerine sahip çıkacağız. Vatandaşın aklıyla dalga geçenleri, saman altından su yürütenleri su yüzüne çıkarmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.
“VALİMİZDEN GEREĞİNİ
YAPMASINI BEKLİYORUZ”
Yıkılan İmam Hatip Lisesi bahçesinde ağaç katliamı yapıldığını ileri süren Mısırloğlu şunları kaydetti: “Geçtiğimiz günlerde ilimiz Dumlupınar mahallesinde bir ağaç katliamı yaşandı. Yıkılan İmam Hatip Okulu bahçelinde bulunan onlarca ağaç bir günde dozerlerle, kepçelerle sökülerek parçalandı. Mahalle sakinleri bu katliamı ağlayarak izledi ve çektikleri görüntüleri bizlere ulaştırdılar. Görüntüleri izlerken tüylerimiz diken diken oldu. Her türlü teknolojik imkânın bulunduğu bir dönemde ağaçların sökülerek taşınması yerine gidilmemiş ve yılların ağaçları katledilmiştir. Bu kentin Belediye Başkanı ne iş yapar? Belediye zabıtası ne iş yapar? Bu katliama kimler izin verdi? Buradan Afyonkarahisar Valimizden olayın sorumluları hakkında gereğinin yapılması talimatını vermelerini beklemekteyiz. Olay üzeri kapatılmayacak kadar vahimdir. Katliamın görüntüleri bizde mevcuttur, yetkililerin talep etmesi halinde bu görüntüleri vermeye hazırız. Sayın Başkan Zeybek’i başkalarının sosyal medya hesaplarını kimlerin beğendiğini, ne yorum yaptıklarını takip ederek kişileri fişletmek yerine kentin sorunlarına çözüm bulmaya davet ediyoruz.”
“SAYIN ŞUHUT BELEDİYE BAŞKANI BU SANA YAKIŞMADI”
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’u da eleştiren Mısırlıoğlu şöyle konuştu: “Gelelim Şuhut Belediye başkanı Sayın Recep Bozkurt’a. Bir Belediye Başkanımız muhtarlardan rahatsız olur bir diğeri İYİ Partinin sosyal medya paylaşımlarını beğenenlerden rahatsız olur. Tabi bu arkadaşlar gidici oldukları için korku dağları her yeri sarmış. Bu beyefendiler İYİ Parti’nin gölgesinden bile korkar oldular. Şuhut Belediye Başkanı Sayın Recep Bozkurt’ta 1O yıldır aynı yerde duran kamera İYİ Parti yeni ilçe binasını ve Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in posterini görüyor diye, kameranın yönünü değiştirmiş. Bu mantığı anlamakta zorlanıyorum. Yazıklar olsun size. Tabi Başkan beyin rahatsızlığı bu kadar değil. Protokolün katıldığı toplantılarda fotoğraf karesinde İYİ Parti İlçe Başkanımız Sayın Müzahir Özaşkın’ın olmasından hiç hoşnut değilmiş. Artık fotografçısı arkadaş muhtemelen almış olduğu talimat gereği ilçe Başkanımızı fotoğraf karesine almamaya özen gösteriyormuş. Gülelim mi ağlayalım mı? Ne yaparlarsa yapsınlar milletimizin gönlünden ve kalbinden İYİ Partiyi silemeyecekler. Korkunun ecele faydası yok Sayın Başkan sana bu yakışmadı.”
“EĞİTİMDE NİTELİKLİ FIRSAT EŞİTLİĞİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”
Cumhuriyetin en değerli kazanımlarından birinin fırsat eşitliği olduğunu belirten Mısırlıoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün milletle bütünleşen Cumhuriyet anlayışı; Yoksulu zenginden, köylüyü şehirliden, yaşlıyı gençten, kadını da erkekten ayırmamıştır. Bu eşitlik mücadelesini sağlamak için de, öncelikle eğitimde fırsat eşitliğini garanti etmiştir. Eğer bugün ülkemizde; gençler, yurt dışında yaşamanın yollarını arıyorsa; kadınlar, kendilerini güvende hissetmiyorsa; çocuklar, derin bir yoksulluk ile sınanıyorsa; sebebi, eğitim politikalarımızın vasatlığıdır. İşte tam olarak bu yüzden İYİ Parti olarak; gençlerin güvenini, kadınların huzurunu, çocukların mutluluğunu kazanmak için öncelikle ‘Eğitimde Nitelikli Fırsat Eşitliği’ hedefimizi hayata geçireceğiz. Cephede eşitlenen bir milleti, hayatın tüm alanlarında eşitlemek için tüm imkânlarıyla mücadele veren Cumhuriyetimizin 100. yılında; ona yakışan, yaraşan ve onu yaşatan politikalarımızla; güçlü, zengin ve mutlu bir Türkiye’yi inşa edeceğiz. Yoksulluğu ortadan kaldırıp tüm çocuklarımızı nitelikli fırsat eşitliğine ulaştırmak için; Eğitim harcamalarında KDV’yi kaldıracağız. Okullu Kart, Genç Kart ve Hayat Kart ile öğrenme yolculuğunda milletimizin yanında olacağız. Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, velilerimizin içinde bulunduğu tüm sıkıntıları görüyor, Bu toprakları hepimiz için umut etmeye geliyoruz.”
“YENİ EĞİTİM YILI DERTLİ AÇILDI, İLAÇ YOKLUK SEVİYESİ YÜZDE 17”
Merkezi hükümeti de sert sözlerle eleştiren Mısırlıoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “2022-2023 eğitim-öğretim yılı dertli açıldı. Fahiş zamlar nedeniyle okul ve kırtasiye alışverişi velilerin belini büktü. Pek çok veli okuldan verilen listeleri tamamlayamadı. Yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla vatandaşın omzundaki yük iyice ağırlaştı. Zaten ekonomik krizin altında ezilen vatandaşlar, okulların açılmasıyla çocuklarının okul masraflarını nasıl karşılayacaklarını kara kara düşünür hale geldi. AKP iktidarının seçim masraflarını karşılamak amacıyla başlattığı kampanya ile TOKİ’den 850.000 TL’ye 20 yıl vadeli bir ev satın aldınız ve 1 yıl içinde 142 bin Lira para ödedikten sonra borcunuz düşmediği gibi 280.572 TL daha artmış oldu. İlaç krizi büyüyor. Eczanelerde birçok ilaç bulunamıyor, hastalar eli boş dönüyor, eczacılar ile tartışmalar yaşanıyor. İlaç yokluk seviyesi yüzde 17’lere çıktı. Eczacılar, böyle giderse karne ile ilaç alma dönemi yakındır diyor. Hastaların eczanelere ödediği fiyat farkları aşırı arttı. Basit bir reçetede en az 30-40 TL fark çıkıyor.” >> Burcu AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM