MHP’den hayırlı olsun ziyareti

MHP’den hayırlı olsun ziyareti

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan ve MHP Merkez İlçe Başkanı Fahri Fevzi Kartal, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret ettiler

 

ATSO Disiplin Kurulu Üyesi Mehmet Emin Güzbey’in de yer aldığı ziyaret hakkında değerlendirmede bulunan MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, “Bu dönem Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri biraz heyecanlı geçti. Nihayetinde alınan oy noktasında tekraren göreve devam etme sorumluluğunu aldınız. Ben bundan önceki başarılarınızın bundan sonra çok daha fazla olacağı inancı içerisindeyim. Siyasetin sivil toplum kuruluşlarına karışmasından her zaman rahatsız olmuşumdur. Siyaset bu işlerin dışında kalmalı. Her meslek odası ya da diğer STK’lar kendi içlerinde değerlendirmeler yapıp bir duayeni, bir öncüyü, bir önderi, bir büyüğü tercih etmeli; o da günü geldiğinde emaneti ehline teslim etmeli.Ancak siyaset karıştığında bir miktar liyakat ve sadakat da kayboluyor; bir bölünme oluyor. Özellikle bu birimlerin bölünmek gibi bir sıkıntısı olmamalı. Çünkü siz burada Afyonkarahisar için uzun yıllardır her alanda ilgilenen, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile çok yakın ilişkisi olan; o sayede de Afyon’un pek çok yerine de sosyal hizmet sağlayan bir dostumuzsunuz. Bu inşallah daha güzel şartlarda devam edecek. Seçimde yaşananların sizin için çok önemli olmadığını biliyorum. Yolunuza daha iyi gideceğinizin farkındayız. Diğer arkadaşlarımız da inşallah meseleyi kangren hâline getirmeden önce Afyonkarahisar’ın sanayisi ve ticareti için emek vereceklerdir. Ben seçim sırasındaki müdahaleleri çok doğru bulmadığımı, yaşananların çok doğru olmadığını tekrarlamak istiyorum. Ancak önümüzdeki dönemde Türkiye için ne ihtiyaç varsa, Afyonkarahisarımız için de aynı ihtiyaçları görüp hizmetlerinizi sürdüreceğiniz inancıyla şahsınıza ve Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.” dedi.
“AFYON İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de Milletvekili Taytak’a teşekkür etti. Serteser, şu ifadeleri kullandı:
“Ziyaretinizden dolayı büyük onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Daha önce bütün çalışmalarımızda, ne zaman bir telefon açsak Afyon’un sanayisi ve ekonomisi için, Afyon için yanımızda oldunuz. Bundan dolayı, önceki dönemim için çok teşekkür ediyorum. Tabii ki demokraside rakipler olur, yarış yaşanır. O yarışın sonunda bir kişi kazanır ama, ben kaydedeni de kaybeden olarak görmek istemiyorum. Çünkü hep birlikte Afyonumuz için çalışmamız gerekiyor. Pusulaların farklı olması gerektiği gibi yarıştık; ama artık kırmızısı mavisi bitti. Hepimiz Afyon’un ekonomisi, üretimi, istihdamı, ihracatı ve Afyon’un sosyal ve kültürel konularında sizlerin de desteğiyle çalışacağız.Bundan sonra böyle devam etmek istiyoruz. Meclis’e seçilen arkadaşlarım da artık kırmızıyı, maviyi bırakıp mor-beyaz için, Afyon için çalışmasını gönülden arzu ediyorum. İl Seçim Kurulu’ndan kesinleşen seçim neticesini Yönetim Kurulu üyelerimiz ile birlikte aldığımızda da bunu ifade ettim. Afyon, son 10-15 yıldır hızlı bir gelişim içinde olmasının en büyük özelliği, sizlerin, bizlerin uyum içerisinde Afyon için çalışmamız olduğunu düşünüyorum. Bundan sonra da böyle devam edeceğine inanıyorum. Her makamda, hepimiz Afyonkarahisar için varız. Sizler, milletten aldığınız yetki ile tüm Türkiye için çalışıyorsunuz ama, Afyon Milletvekili olduğunuz için Afyon da sizden çok hizmetler bekliyor. Sizin hizmetlerinizden dolayı da çok teşekkür ediyorum. Bir daha ifade edeyim: Ne zaman Afyon için bir şey istesek her zaman arkasında oldunuz. Bizim faaliyetlerimizde de arkamızda oldunuz. Bundan sonra da böyle devam edeceğine inanıyorum. Çünkü ortak paydamız Afyonkarahisar, ortak paydamız Türkiye. Bu şiarla hepimiz hizmet ediyoruz; hizmetimize de devam edeceğiz.”
“BİRİZ, BERABERİZ”
MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan da “Sayın Başkanımız’a hayırlı olsun dileklerimizi iletiyorum. Delegeler, üyeler seçimde tercihlerini ortaya koydular. Zaferin kazanıldığı topraklarda, devlet için, bayrak için bir birliktelik var. Kurtuluşun ve kuruluşun 100. yılını kutlandığı dönemde, Ticaret ve Sanayi Odamız’daki üyelerin birlikte çalışacağına inanıyorum. Hepimiz Afyon için biriz, beraberiz” ifadelerini kullandı.
Ziyaret, MHP heyetinin Serteser’e hediye takdim etmesi ile sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM