Afyonkarahisar’ın festivallerine  bir ödül daha

Afyonkarahisar’ın festivallerine bir ödül daha

Afyonkarahisar Klasik Müzik ve Caz Festivalleri, Baksı Kültür ve Sanat Vakfı tarafından Anadolu Ödülü’ne layık görüldü

 

Afyonkarahisar’ın en önemli sanatsal organizasyonlarının başında gelen Afyonkarahisar Klasik Müzik festivali ile Afyonkarahisar Jaz Festivali ülke genelinde verilen önemli bir ödüle daha layık görüldü.
Her iki festivalin Sanat Yönetmenliğini sürdüren Afyonkarahisarlı sanat insanı Hüseyin Başkadem Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2021 yılı özel ödülüne layık görülmüştü. Başkadem ödülünü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen törenle Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın elinden almıştı.
21 yılı aşkın sürede 43 festival organizasyonu ile binlerce Afyonlu çocuğa dokunan, Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali ve Afyonkarahisar Caz Müzik Festivalleri’ni sürdüren Afyonkarahisarlı sanat sevdalısı Hüseyin Başkadem Anadolu’da kültür ve sanat faaliyetlerinin gelişimine gösterdiği katkı nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığı özel ödülüne layık görülmüştü. Başkadem, İstanbul Okan Üniversitesi’nin 20 bini aşkın öğrencisinin oylarıyla belirlenen “Okan’da Yılın Enleri Ödül” yarışmasında da ödül almıştı.
Son olarak Baksı Kültür ve Sanat Vakfı Anadolu Ödülleri değerlendirmesinde de Hüseyin Başkadem ve Afyonkarahisar’ın festivalleri ödüle layık görüldü.
Baksı Kültür ve Sanat Vakfı ile Doğan Holding tarafından Anadolu’nun ortak kimliğine katkıda bulunan üretimlere dikkat çekmek amacıyla düzenlenen Anadolu Ödülleri bu yıl üçüncü kez dağıtıldı. Dün İstanbul Hilton Otel’de gerçekleşen törenle Hüseyin Başkadem’e “Geleceğe öneriler” ödülü verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM