MHP esnafı ziyaret edecek

MHP esnafı ziyaret edecek

MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, partisinin mevcut siyasi faaliyetlerinin devamı mahiyetindeki yeni programın “Adım Adım 2023; Ahilerle Gününüz Bereketli Olsun.” teması altında sürdürüleceğini bildirdi. Kocacan, “Bu yeni program yurdun dört yanında seçimlere kadar aralıksız devam ettirilecek” dedi

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Mehmet Kocacan, “Adım Adım 2023” programları kapsamında “Adım Adım 2023; Ahilerle Gününüz Bereketli Olsun” temasıyla, esnafı ve esnaf kuruluşlarını içine alan yeni bir ziyaret ve buluşma programının haftaya başlayacağını açıkladı.
“AHİLİK ÖNEMLİ BİR SOSYAL KURUMDUR”

Mehmet Kocacan, program hakkında açıklama yaptı. Kocacan, “Bilge Liderimiz partimizin Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli beyfendinin talimatları ile ‘Adım Adım 2023’ programlarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de teşkilatlarımız ile birlikte olarak ‘Adım Adım 2023; Ahilerle Gününüz Bereketli Olsun’ temasıyla esnafımız ile bir araya geleceğiz. Tarihimizde kendine özgü disiplini, görgü ve ahlak kurallarıyla bilinen ahi teşkilatı; Anadolu’da bin yıllık kardeşlik hukukunun temellerinin atılmasında başta rol oynamış önemli bir sosyal kurumdur. Ahilik, Anadolu’da Beylikler Dönemi’nden Osmanlı Devleti’nin kuruluşuna giden tarihî süreçte de önemli görevler üstlenmiştir. Ticaretin belirli ahlaki ve dinî kurallar içinde yapılmasını gözeten ahi teşkilatı, zamanla Anadolu’da güçlü bir toplumsal yapı oluşmasını sağlamakla kalmamış, halkın devletle rabıtasını da sağlamlaştırmıştır. Ahi teşkilatı sayesinde esnafın sürdürdüğü ticarette usta-çırak ilişkisi de yerleşmiştir.” dedi.
“ESNAF DÜZENİN TEMİN EDİCİSİ VE TEMİNATIDIR”
“Bugünkü esnaf kuruluşlarının mayasında, çalışanlarla yönetenler ve halkla esnaf arasındaki ilişkilerin kıvamında, çoğu kuralları günümüzde de yaşatılan ahilik geleneğinin tadı ve kokusu hissedilir.” diyen Kocacan, “Ekonominin can damarı konumundaki esnaf; geçmişten gelen bu gelenekleri bugün de sürdürürken, sadece mal alıp satmakla veya bir işi görmekle yetinmemektedir. Esnafımız; Aynı zamanda halk arasındaki dayanışma ve kaynaşmanın da adresidir. Birlik ve beraberliğimizin, dirlik ve düzenimizin temin edicisi ve teminatıdır. Mahallemize, sokaklarımıza ahenk ve neşe verenimiz, huzurumuzun bekçisidir. Kimi zaman derdimizin ortağı, kimi zaman sorunlarımızın çözüm noktasıdır. Mahallelinin de, mahalleyi ziyaret edenin de, yerlinin de, yabancının da yolu mutlaka esnafın dükkânına, ticarethanesine, ekmek tezgâhına düşer.” ifadelerini kullandı.
“YURT ÇAPINDA YENİ BİR PROGRAM PLANLANDI”
Kocacan sözlerini şöyle tamamladı: “Kısacası esnafımız; can özümüz, gören gözümüz, işiten kulağımız, temel direğimiz, betimiz bereketimizdir. Bütün bu hakikatler dikkate alınarak; partimizin 2023 yılı Haziran ayında yapılacak seçimler bağlamında sürdürdüğü siyasi çalışmaların, esnafı ve esnaf kuruluşlarını içine alan yurt çapında yeni bir ziyaret ve buluşma programının hayata geçirilmesi kararlaştırılmıştır. MHP’nin mevcut siyasi faaliyetlerinin devamı mahiyetindeki bu yeni program, ‘Adım Adım 2023; Ahilerle Gününüz Bereketli Olsun.’ teması altında sürdürülecektir. Yurdun dört yanında seçimlere kadar aralıksız devam ettirilecek yeni program çerçevesindeki ziyaretlere, teşkilat mensuplarımız katılacaklardır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM