“Maden sektörüne ivme kazandıracağız”

“Maden sektörüne ivme kazandıracağız”

MHP Afyonkarahisar Milletveklii Mehmet Taytak, Orman Genel Müdürü Bekir Karacacabey’den mülkiyet izinlerindeki süreçlerin hızlandırılmasını ve firmaların faaliyetlerine geçmelerini talep ettiklerini açıkladı. Taytak, “Süreç hızlandığında maden sektörümüze ivme kazandıracağız” dedi

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, iş dünyasının önde gelen isimlerini ziyaret etti. Taytak, ATSO 27’inci, 10’uncu ve 5’inci Grup Mermer Fabrika Üreticileri ve Ocak İşletme Temsilcileri Doğan Şimşek, Saliha Kılıçarslan, Mehmet İyigün, Naci Mermer, Ali Öztaş Ve Erdal Ayvacı İle Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey’le bir araya geldi.
“MADENCİLİK SEKTÖRÜMÜZE İVME KAZANDIRACAĞIZ”
Mehmet Taytak, mermerin başkenti olan Afyonkarahisar’ın ve Afyonkarahisarlı iş insanlarının Türkiye’nin birçok şehrinde ülke ekonomisine katkı ve istihdam sağlamak amacı ile mermer ocak işletmeciliği faaliyetleri olduğunu belirtti. Taytak, “İhracatımıza katkı sağlamak ve ülke ekonomisinin kalkınmasında önemli bir yeri olan mermer ocak işletmeciliği, faaliyete başlayıncaya kadar geçen süreç de gerek mülkiyet izinleri orman, mera vb. gerekse güvenlik soruşturması süresi ilgili firmaların sorunları bulunmaktadır. Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacacabey’den mülkiyet izinlerindeki süreçlerin hızlandırılmasını ve firmalarımızın faaliyetlerine geçmelerini talep ettik. Süreç hızlandırıldığında ülkemiz ihracatını her yıl ortalama yüzde 40 artıran madencilik sektörünün ve aynı zamanda ihracatın yüzde 3’nü karşılayan madencilik sektörümüze ivme kazandırmış olacağız. Genel Müdürümüz de sağ olsunlar madencilik sektöründe çözülebilecek ve çözülmesi gereken bürokratik engeller için çalışma içerisinde olduklarını söylediler.” dedi.
Görüşmeye katılan sektör temsilcileri Mehmet Taytak’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek ATSO fabrika üreticileri ve ocak işletme temsilcileri olarak Taytak’la birlikte Orman Genel Müdür’ü Bekir Karacabey’i makamında ziyaret ederek sektörün sorunlarını paylaşma imkânı bulduklarını belirttiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM