Karma sergi beğeni topladı

Karma sergi beğeni topladı

AKÜ GSF tarafından düzenlenen 2023 yılının ilk sergisi, Afyonkarahisarlı sanatseverlerle buluştu

 

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) M. Rıza Çerçel Kültür ve Sanat Merkezinde 2023 yılında gerçekleştirilen ilk sergi olan AKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) öğretim elemanlarının yapıtlarının yer aldığı “Kent Sanat Buluşması III” adlı karma sergi, düzenlenen açılış töreniyle sanatseverlerle buluştu.
Sergi açılışına AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şuayıp Özdemir, AKÜ GSF Dekan Vekili Prof. Dr. Selçuk Akçay, Afyonkarahisar Müze Müdürü Mevlüt Üyümez, GSF Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Sena Coşkun, Bölüm Başkanları, öğretim elemanları ve öğrencilerin yanı sıra Afyonkarahisarlı sanatseverler katıldı.
Açılışta konuşan Rektör Yardımcısı Özdemir, “M. Rıza Çerçel Kültür ve Sanat Merkezimizde Kent-Sanat Buluşmaları sergimizin 3.’sünü açıyoruz. Güzel Sanatlar Fakültemizin tüm bölümlerinden eserler göreceksiniz; 25 hocamızın 33 eserini sergiliyoruz. Hocalarımızı tebrik ediyor; emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Basın mensuplarımızın da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum” dedi.
AKÜ GSF Geleneksel Türk Sanatları, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Resim, Seramik, Sinema ve Televizyon Bölümü öğretim elemanları tarafından “seramik, tuval üzerine yağlı boya, tuval üzerine akrilik ve karışık teknik, özgün baskı, linol baskı, geleneksel tepme keçe, dokuma, fotoğraf ve dijital baskı teknikleri” kullanılarak hazırlanan eserler, 03 Şubat 2023 tarihine kadar sergilenmeye devam edecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM