Afyonkarahisar  depremzedeler için tek yürek oldu

Afyonkarahisar depremzedeler için tek yürek oldu

Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Afyonkarahisar’ın depremzedeler için tek yürek olduğunu söyledi

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın, depremzedelerin yaralarını sarmak için başlattığı “Deprem Yardım Kampanyası”, hayırsever iş insanları, vatandaşlar, sivil toplum kuruluşları ve devlet kurumlarından ilgi görmeye devam ediyor.
KAMPANYAYA DESTEKLER SÜRÜYOR
Kampanya ilan edildiğinden bu yana özellikle şehirde hayırsever iş insanları önemli miktarlarda bağış yaparak kampanyaya destek oldu. Türkiye’de yaşanan deprem felaketinin üstünden 11 gün geçti. İlk günden bu yana duyarlı bir yaklaşımla ayni ve nakdi yardımlarını deprem bölgesine ivedilikle gönderen Afyonkarahisar halkı, öncesinde topladığı gıda, temizlik, kıyafet ve barınma yardımlarından sonra şimdi de bölgesinde daha kalıcı yardımlar yapılabilmesi için Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı tarafından başlatılan nakdi yardım kampanyasına desteklerini sürdürüyor.
HAYIRDA YARIŞIYORLAR
Deprem Yardım Kampanyasına Afyonkarahisar’ın fedakâr halkının yanı sıra ilin önde gelen iş insanları da ciddi yardımlarda bulundu. İkbal Grup Yönetim Kurulu Başkanı Salim Pancar ve oğlu Çetin Pancar 5 milyon TL, OGAŞ Şekerleme sahibi Celal Koca ve oğlu Yunus Koca 500 bin TL, iş insanı Haydar Kaya 1 milyon TL, iş insanı Mehmet Kumartaşlı 1 milyon TL, iş insanı Hüseyin Çetinbaş 300 bin TL bağışladılar. Esnaf ve Sanatkârlar Odası adına, esnaf ve sanatkârlardan topladığı para ile ESOB Başkanı Cengiz Üstün 583.314 TL, iş insanı Necmettin Ayyıldız 1,2 milyon TL bağışladı. Fransa UTT Saint Chamond Fatih Camii ve Selimiye Camii Derneği üyeleri Halis Taşkın, Hasan Çelik, Hüseyin Aktepe, Yusuf Çeliköz ve Âdem Aladağ 73.340 Euro, Avrupa Dişlililer Derneği üyeleri 100 bin TL değerinde 5 ton mazot ve bir miktar nakit para bağışında bulundu.
HAYIRSEVERLERE PLAKET VERİLDİ
Deprem Yardım Kampanyası’na Sayın A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi iş insanı Kadir Sayın 2 milyon TL, İstanbul AFSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Çelik, İlyas Seçen, Nurdoğan Yüzbaşıoğlu, İbrahim Perçinkaya ve Selim Tunç 1 milyon TL, Hocalar İlçe Kaymakam Hakan Kara ve Belediye Başkanı Ali Arslan öncülüğünde toplanan 762 bin TL değerinde nakit para bağışı yapılırken, isminin açıklanmasını istemeyen hayırsever bir iş insanı da 5 milyon TL değerinde bağışta bulundu. Bunun dışında ayni yardımlarda da iş dünyasından destekler tüm hızıyla sürerken, FLO Ayakkabı Mağazası adına Genel Müdürü Mehmet Tahir Bayraksoy 1000 çift ayakkabı bağışlayarak önümüzdeki günlerde bin çift daha ilave edeceğini bildirdi.
Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, “asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşlara yönelik başlatılan yardım kampanyasına bağışta bulunan iş insanları ve hayırsever vatandaşlarla AFAD İl Müdürlüğü’nde bir araya gelerek plaket verdi. Vali Yiğitbaşı, kampanyaya ayni ve nakdi yardımlarıyla destek sağlayan tüm kişi, kurum ve kuruşlara teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM