“Asrın felaketine karşı emsalsiz bir duruş sergiledik”

“Asrın felaketine karşı emsalsiz bir duruş sergiledik”

AK Parti Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan ve dünyaca asrın felaketi olarak nitelendirilen depremler karşısında emsalsiz bir milli duruş sergilendiğini belirtti. Yurdunuseven, “Böyle günlerde bizlere sözleriyle, eylemleriyle ışık tutan merhum Mehmet Akif Ersoy ve tüm ecdadımızı rahmetle anıyorum” dedi

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İnsan Hakları Başkan Yardımcısı, Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle mesaj yayınladı.
Yurdunuseven mesajında şunları kaydetti: “Benzeri görülmemiş milli mücadeleler veren aziz milletimiz yine her mücadele karşısında göstermiş olduğu milli duruş ile dünyaya örnek olmuştur. Bütün bu mücadelelerin ve milli duruşların nişanesi olan İstiklal Marşı’mız ve onu kaleme alan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un milletimizin gönlünde en özel yerde olduğu aşikârdır. 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan ve dünyaca asrın felaketi olarak nitelendirilen depremler karşısında yine emsalsiz bir milli duruş sergiledik. Depremin ardından bir ayı geçen bir sürenin ardından hala tüm kurumlarımızla, gönüllü ve hayırsever vatandaşlarımızla depremden etkilenen kardeşlerimizin yaralarını sarmak için çabalıyoruz. Böyle günlerde bizlere sözleriyle, eylemleriyle ışık tutan merhum Mehmet Akif ve tüm ecdadımızı rahmetle anıyor bağımsızlığımızın, milli mücadele ruhunun nişanesi olan İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nü kutluyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM