“Afyon Belediyesi az maliyetle yüksek verimlilik sağlıyor”

“Afyon Belediyesi az maliyetle yüksek verimlilik sağlıyor”

Afyonkarahisar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde bulunan atölyelerde düşük maliyetle imal edilen birçok ürün park ve yeşil alanlar ile ihtiyaç duyulan noktalarda vatandaşların hizmetine sunuluyor

Afyonkarahisar Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Belediyemiz üretken belediyecilik anlayışıyla çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde bulunan atölyelerde düşük maliyetle imal edilen mobilyalar, usta ellerden özenle çıkıyor ve Afyonkarahisarlıların hizmetine sunuluyor.
Şehrimizin muhtelif alanlarında vatandaşlarımızın beğenisine sunulan park ve bahçelerde bulunan kamelyalar, banklar, piknik masaları, saksılara kadar birçok ürün, ahşap ve metal atölyelerinde üretiliyor. Masal Dünyası Parkı’na yerleştirilen masal ve çizgi film kahramanlarının objeleri de yine bu atölyelerde yapılıyor. Tasarlanarak üretilen malzemeler, şehrimizdeki park ve yeşil alanları ile ihtiyaç duyulan noktalara yerleştirilirken, üretimin ilk aşamasından montajına kadar geçen süreç, belediye personeli tarafından titizlikle yürütülüyor. Bu sayede hem bütçeden tasarruf sağlanıyor hem de usta ellerden özenle çıkan ürünler vatandaşlarımızın kullanımına sunuluyor. Marangoz ustalarının maharetli ellerinden çıkan kamelya ve oturma grupları ile ekonomik olarak tasarrufa gidilerek israfın önüne geçilmiş oluyor. Belediye kaynaklarını verimli bir şekilde kullanarak, kaliteli üretim yapan Afyonkarahisar Belediyesi bu sayede dışa bağımlılığı azaltarak kendi kendine yetebilen bir belediye olma yolunda ilerliyor.” denildi.
Çalışmalara ilişkin bilgi veren Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise, “Satın almak yerine, park ve yeşil alanlarımıza yerleştirdiğimiz kent mobilyaları ve malzemeleri, kendimiz üretiyoruz. Masal Dünyası Parkı’nda yer alan çizgi film kahramanlarının objeleri yine bu atölyemizde seri bir şekilde üretiliyor. Üretilen malzemeler hem çok kaliteli hem de maliyeti çok ucuz. Ürettiğimiz kent mobilyaları, şehrimizin her köşesinde güzel bir görünüm sağlıyor. Zarar görmüş, yıpranmış malzemelerimizi de yerinde tamir ediyoruz ya da atölyelerimize getirerek, bakımlarını yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM