“Sandıklı Türkiye’deki gibi Hollanda’da adından söz ettirecek”

“Sandıklı Türkiye’deki gibi Hollanda’da adından söz ettirecek”

Sandıklı Belediye Başkanı Dr. Mustafa Çöl, Hollanda’nın Eindhoven kentinde tarım, hayvancılık ile teknolojik sera konularında Eindhoven Belediyesi ile işbirliği kararı aldıklarını bildirdi. Çöl, “Türkiye’de Teknolojik Sera dediğimiz zaman direk Sandıklı söylemi kadar mutluluk verici bir şey yoktur. Şükürler olsun pazarda söz sahibi olmanın ve
kaliteli ürün çalışması ile ilçemiz Hollanda’da ilk sıradadır” dedi

 

Sandıklı Belediye Başkanı Dr. Mustafa Çöl, Hollanda ziyaretleri kapsamında; Eindhoven Belediyesi’nde temaslarda bulundu.
Mustafa Çöl, Hollanda’nın Eindhoven kentinde tarım, hayvancılık ile teknolojik sera konularında Eindhoven Belediyesi ile iş birliği kararı aldıklarını açıkladı. Çöl, “Bu işbirliği, her iki belediyenin tarımsal faaliyetlerin geliştirilmesi, hayvancılık sektörünün yenilikçi yaklaşımlarla desteklenmesi ve teknolojik seracılık alanında bilgi ve deneyim paylaşımında bulunarak birbirlerini güçlendirmeyi hedeflemektedir. Özellikle teknolojik sera konusunda yapılacak iş birliği, modern tarım uygulamalarının geliştirilmesi ve kullanılmasını sağlayacaktır. İki şehir arasında gerçekleştirilecek bilgi ve deneyim paylaşımı sayesinde, yeni tarım teknikleri, verimli su kullanımı, bitki besleme yöntemleri ve hastalık kontrolü gibi konularda ortak projeler geliştirilecektir. Böylece, tarımsal üretimde kalite, verimlilik ve sürdürülebilirlik açısından önemli ilerlemeler kaydedilecektir. Üretim, istihdam ve ihracat tabanlı yaptığımız bu birliktelik sonucunda, Sandıklı ve Eindhoven arasındaki kültürel ve sosyal bağların güçlenmesine de katkı sağlayacaktır. Türkiye’de Teknolojik Sera dediğimiz zaman direk Sandıklı söylemi kadar mutluluk verici bir şey yoktur. Şükürler olsun pazarda söz sahibi olmanın ve kaliteli ürün çalışması ile ilçemiz Hollanda’da ilk sıradadır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM