“Ülkü Ocakları çok şerefli bir yerdir”

“Ülkü Ocakları çok şerefli bir yerdir”

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, ülkücülerin hafta sonu yapılan istişare toplantısında konuştu. Taytak, “Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyin bize iki emaneti vardır. Bir tanesi MHP diğeri ise Ülkü Ocaklarıdır. Ülkü Ocakları, çok şerefli bir yerdir” dedi

 

Afyonkarahisar Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından il başkanlığı ve ilçe başkanlıkları istişare toplantısı hafta sonu yapıldı. Afyonkarahisar Ülkü Ocakları İl Başkanlığı hafta sonu Gazlıgöl Tuna Termal’de kampa girdi. İstişare toplantısına; MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, MHP İl Başkanı Ahmet Kahveci, Ülkü Ocakları Genel Merkez Yöneticisi Elyar Türker, Afyonkarahisar Ülkü Ocakları İl Başkanı Oğuz Kağan Diler ve yönetimi, ilçe ocak başkanları katıldı.

TAYTAK: ÜLKÜCÜ OLMANIN GURURU VE ŞEREFİ İLE YAŞIYORSUNUZ

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Ülkü Ocakları ilçe başkanlarına seslenen Mehmet Taytak, şöyle konuştu: “Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyin bize iki emaneti vardır. Bir tanesi MHP diğeri ise Ülkü Ocaklarıdır. Ülkü Ocakları, çok şerefli bir yerdir. Haysiyetli, namuslu, karakterli insanların buluştuğu yerdir. Bir siyasi partinin yöneticisi olmak farklı bir şeydir fakat Ülkü Ocakları başkanlığı bambaşka bir şeydir. Bunun gururu ve şerefi ile yaşıyorsunuz. Milliyetçi ve ülkücü harekete ihanet edenler gün gelecek mezarlarına iki kürek toprak atacak namuslu insanlar bulamayacaklar. Bu davayı satanlar, belki parlarlar belki iyi bir konuma gelirler ama Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin ifade ettiği gibi, ‘Bu dualı davaya kim ihanet ederse rabbim ondan bunun hesabını sorar.”

KAHVECİ: OCAK’TA LİDER TEŞKİLAT DOKTRİN DIŞINA ÇIKILMAZ

MHP İl Başkanı Ahmet Kahveci, ülkücülerle birarada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Kahveci, şunları söyledi: “MHP’nin temsilcileri olarak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Gençlerimizi doğru yolda yetiştirerek, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, ülkemizin birlik ve beraberliğine katkı sağlamak en büyük hedeflerimizden biridir. Eğer siz Ülkü Ocakları olarak, ocak kiranızı ödemekte zorlanıyorsanız, Ocak’ta hala simit yiyiyorsanız, ülkücüsünüz demektir. Bende Ülkü Ocakları Başkanlığı yaptım. Aynı zorluklardan bizde geçtik. Ocak’ta lider, doktirin ve teşkilat üçlüsü vardır. Bunun dışına çıkılmaz. Sizler, gençlerimizi milliyetçi değerlerle yetiştirme misyonunu üstlenmiş önemli bir kadrosunuz. Bu görevin kutsallığını ve ağırlığını hep birlikte taşımalıyız. Hepinize bu önemli görevde başarılar diler, katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim.”

DİLER: OCAĞIMIZ TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİN YIKILMAZ KALESİDİR

İstişare toplantısında konuşan Afyonkarahisar Ülkü Ocakları İl Başkanı Oğuz Kağan Diler, 26 Ağustos günü tarihi Türk Milleti için unutulmaz ve unutulması mümkün olmayacak günlerden birisi olduğunu söyledi. Diler, şunlarıkaydetti: “Kurtuluş Savaşının son evresinde Kocatepe’den başlayan taarruzun tüm dünyada yankılandığı gün 26 Ağustos’tur. Kahraman Türk ordusunun yıldırım gibi düşmanın tepesine indiği ve Kocatepe’den İzmir’e kadar işgal güçlerini darmadağın ettiği gün 26 Ağustos’tur. Tarihten bu yana Türk milliyetçileri, millet olmanın ve birlik ruhunun önemi üzerinde durmuşlar, Türk milletinin ebediyete kadar vatanlı ve devletli yaşaması için mücadele etmişlerdir. Başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş Bey de bütün ömrünü, bu gerçeğin milletimize anlatılması ve benimsetilmesi işine vakfetmiştir. Merhum Başbuğumuz’un bu düşüncelerle kurduğu en önemli yapılardan birisi hiç şüphesiz Ülkü Ocakları’dır. Ocağımız, Türk milliyetçiliği düşüncesini benimseyenlerin ve bu düşünceyi geniş kitlelere aktarmayı hedefleyenlerin bir araya geldiği, idealist karakteri her şeyden üstün tutan, milliyetçi ve nitelikli insan yetiştirmeyi vatan borcu sayan bir anlayışın sarsılmaz ve yıkılmaz kalesidir. Bizim hedef kitlemiz, Türkiye’miz de ve Türk dünyasında yaşayan büyük gençlik kesimidir. Ocağımızın kurulduğu günden bu yana taşıdığı temel hassasiyet, Türk Milletinin mutluluğu, refahı ve istikbâli üzerine odaklanmış, bütün gayreti Türk gençliğinin bu amaca uygun şekilde yetiştirilmesi olmuştur. Tüm duygu ve düşüncemiz, tüm istek ve çabamız yüce Türk milleti içindir.” Konuşmaların ardından istişare toplantısı seminerlerle devam etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM