“Yeni zaferler için yürüyüşümüzü sürdürüyoruz”

“Yeni zaferler için yürüyüşümüzü sürdürüyoruz”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı. Özkaya, “Yeni zaferler için yürüyüşümüzü sürdürüyoruz” dedi

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

“MÜCADELEMİZ HALEN DEVAM EDİYOR”

Afyonkarahisar’ın, Milli Mücadele de kilit bir rolü olduğuna dikkat çeken Ali Özkaya, “Büyük Taarruz’un başlatıldığı Afyonkarahisar, İstiklal Harbi’nin kilit noktası, Zafer meşalesinin yakıldığı yerdir. Tarihi boyunca esareti reddeden ecdadımız, tarihe şanlı zaferleriyle mührünü vurmuştur. Ecdat, esareti kabul etmeyerek, Antep’te Şahin Bey, Maraş’ta Sütçü İmam, Afyonkarahisar’da Hoca Şükrü Efendi, Mareşal Fevzi Çakmak ve Gazi Mustafa Kemal olarak kutlu bir yürüyüş başlatarak, aziz vatanı işgal eden emperyalist güçlere karşı imkânsızlıklar içerisinde amansız bir mücadele vermiştir. Bu mücadelenin neticesinde 1071’de Sultan Alparslan’ın bizlere yurt olarak bıraktığı her karış toprağında şehitlerimizin kanı bulunan Anadolu’nun sonsuza kadar Türk ve İslam beldesi olarak perçinlendiği zafer elde edilmiştir. Türk Milleti tarih boyunca zorluklara karşı amansız mücadele ederek mücadeleden vazgeçmemiştir. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını, Zaferimizin 101’inci yılını kutladığımız bu günlerde, mücadelemiz halen devam etmektedir. O gün savaşarak yurdumuzu işgale kalkışan düşman, bugün birçok alanda dâhili ve harici işbirlikçileriyle yurdumuzu kuşatma altına almak istemekte, güçlü ve Büyük Türkiye’nin diz çökmesi için türlü oyunları oynamaktadır.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM