“İlaç tedarik edilemiyor, halk ucuz ilaca erişemiyor”

 “İlaç tedarik edilemiyor, halk ucuz ilaca erişemiyor”

SP İl Başkanı Beytullah Karataş, 44 bini aşkın eczacının ve eczacılık mesleğinin birçok sorunu olduğunu kaydetti. Karataş, “Halk sağlığının en temel unsurlarından biri olan ilaç ulaşılmaz hale geldi. Eczacılarımız ilaç tedarik etmekte zorlanırken, halkımız ucuz ilaca erişemiyor.” dedi.

Saadet Partisi (SP) Afyonkarahisar İl Başkanı Beytullah Karataş, sivil toplum kuruluşları ve Halkla İlişkiler Başkanı Sefa Taşbaşı ve Merkez İlçe Başkanı Hamza Gümüşkanat TEB 33. Bölge Afyonkarahisar Eczacı Odası genel kurulunda yeniden başkanlığa seçilen Alper Pehlivanlı’yı ziyaret ederek, seçim sonucunun hayırlı olmasını dilediler. Oda Başkanı Eczacı Alper Pehlivanlı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Karataş ve ekibine teşekkür etti.

“SÜREÇTE HASTA DA ECZACI DA MAĞDUR”

Ziyaret sonrasıaçıklama yapan Beytullah Karataş, 44 bini aşkın eczacının ve eczacılık mesleğinin birçok sorunu olduğunu bildiklerini, bu sorunların mevcut iktidar tarafından görmezden gelinerek, adeta yok sayıldığını ifade etti. Karataş, “Eczacıların pandemide ve deprem sonrasında yaptığı özverili çalışmalar, sağlık sisteminin ilk ve son noktası olarak verdikleri olumlu katkılar, iktidar tarafından görülmemekte ve eczacılar sağlık sisteminde geri plana atılmak istenmektedir. Bu politika sonucunda; yıllar içerisinde, ilaç yoklarında, fiyat farklarında, yurt dışından alternatif geri ödeme ile getirtilen ilaç sayısında ve kamu kurum iskontosu sorunlarında artış, kamu eczacılarının özlük haklarında ve eczane ekonomilerinde düşüş meydana getirmekte ve eczacılar toplum nezdinde itibarsızlaştırılmaya çalışılmaktadır. Mevcut koşulların, sadece bugünümüzü değil, geleceğimizi de kararttığı aşikârdır. Mevcut ekonomik koşullar düşünüldüğünde, hastalar açısından sürdürülemez olan bu durum, eczacılar açısından da mağduriyet oluşturmaktadır.” dedi.

“İLAÇ TEDARİĞİNDE SIKINTI YAŞANIYOR”

SP İl Başkanı Beytullah Karataş, sözlerini şöyle tamamladı: “Halk sağlığının en temel unsurlarından biri olan ilaç ulaşılmaz hale geldi. Eczacılarımız ilaç tedarik etmekte zorlanırken, halkımız ucuz ilaca erişemiyor. Eczacılarımızın tüm isteklerinin bir an önce karşılanması için 1 Ekim’de Meclisin açılmasıyla birlikte Saadet Partisi grubu olarak milletvekillerimiz bu sorunları dile getirecek ve eczacılarımızın bu sorunlarının çözüme kavuşturulması için gayret edeceğiz. Bu vesileyle tüm eczacılarımızın Eczacılar Günü’nü kutluyor, meslek hayatları boyunca başarılar diliyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM