Sağlık kuruluşlarında seferberlik hizmetleri denetleniyor

Sağlık kuruluşlarında seferberlik hizmetleri denetleniyor

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü Sivil Savunma ve Seferberlik Hizmetleri Birimi yetkilileri, sağlık kurum ve kuruluşlarının bu yılki denetimlerine başladı

 

Destek Hizmetleri Başkanı Ahmet Uyan’ın başkanlığında yapılan denetimlerde, sivil savunma hizmetleri kapsamında, planlar, personel tahliye planlaması, sığınaklar vb. yangına karşı alınacak önlemler kapsamında değerlendirmeler yapıldı.

Denetimlerde; Yangın planları, yangına karşı alınacak tedbirler, yangın söndürme cihazlarının bakımı kontrolü vb. koruyucu güvenlik kapsamında, bina ve çevre güvenliği, binaların fiziki şartları, kazan daireleri, mutfaklar, çamaşırhaneler, arşivler vb.; özel güvenlik hizmetlerinin sunumu ile ilgili, özel güvenlik görevlilerinin denetimi, özel güvenlik izin belgeleri, bina güvenlik ve koruma planlarının hazırlanması, POL-net uygulaması konularında gözlem ve  değerlendirmeler yapılıyor. İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı bütün İlçe Sağlık Müdürlükleri, İlçe Devlet Hastaneleri ve Entegre Hastaneler, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarının ziyaret edileceği denetimlerde ilk olarak Dazkırı, Başmakçı ve Evciler ilçelerine gidildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM