Başkan Zeybek’ten yaralanan itfaiye erine büyük vefa

Başkan Zeybek’ten yaralanan itfaiye erine büyük vefa

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından, kentin doğu kesiminde yaşanan olaylara daha hızlı ve etkin müdahale amacı ile inşa edilen Celal Ketencioğlu 2. İtfaiye İstasyon binası açıldı. İstasyona 2009 yılında yangına müdahale sırasında yaralanan itfaiye eri Celal Ketencioğlu’nun ismi verildi

 

Afyonkarahisar Belediye yönetimi şehre ikinci bir itfaiye binası kazandırdı. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in ev sahipliğinde düzenlenen açılış törenine;  Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Hasan Arslan, AKÜ Rektörü Mehmet Karakaş, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, BBP İl Başkanı Süleyman Çağlar, AFAD Müdürü Mehmet Buldan, Celal Ketencioğlu ve ailesi, mahalle muhtarları katıldılar.

“10 PERSONEL 7/24 GÖREV YAPACAK”

Törenin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İtfaiye Haftasında açılan hizmet binasının hayırlı olmasını diledi. Emeği geçenleri unutmanın mümkün olamayacağını söyleyen Zeybek, “Afyonkarahisar’ımız her geçen gün büyüyerek gelişiyor. Afet olduğu zaman arkadaşlarımızın ulaşmakta zorluk çekebileceklerini düşünerek o dönem ki İtfaiye Müdürümüz Cem Kasapoğlu’ndan şehrimizin doğu bölgesine ikinci bir itfaiye istasyonu yapılması konusunda bir talep geldi. Biz de müdürümüzün bu talebi üzerine arkadaşlarımızla istişare ettik, konuyu meclisimize getirdik. Belediyemize ait bu arazi üzerinde kısa zamanda binamızı inşa ettik. 10 personelimiz 7/24 burada görev yapacaklar. 4 aracımız burada hizmete hazır bekleyecek. Allah memleketimizi afetlerden uzak kılsın. Bizler tedbir almak zorundayız.” dedi.

SÖZ VERDİĞİMİZİN FAZLASINI YAPTIK”

Seçimlerden önce söz verdiği 37 projenin yanında Afyonkarahisar’da yakalanan birlik, beraberlik ve uyumla söz vermediği birçok projeyi daha hayata geçirdiklerini belirten Zeybek, “Sağ olsun gerek milletvekillerimiz, gerek, il başkanımız gerek teşkilatımız gerekse de meclisimizle uyumlu bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Seçime girerken halkımıza 37 projenin sözünü vermiştik, 34’dünü gerçekleştirdik, birliktelikten aldığımız güçle seçim vaadi olmayan 40 devasa projeyi hayata geçirdik. Geride bıraktığımız süre içinde 74 projemizi hayata geçirdik. Helali hoş olsun tek gayemiz el birliği gönül birliği ile Afyonumuzu daha güzel ve yaşanılabilir marka şehir haline getirmek. Bu vesile ile 2009 yılında can siper hane müdahale ederek yangının ortasında kalan Celal kardeşimize de Allah’tan şifalar diliyorum. Kendisini unutmamız mümkün değil, ismini burada yaşatacağız. İtfaiye istasyonumuz Afyonkarahisar’ımıza hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

“AK PARTİNİN HİZMET BELEDİYECİLİĞİ BUDUR”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hasan Arslan, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve Belediye Meclis Üyelerine Celal Ketencioğlu ismini yaşattıkları için teşekkür etti. Sağlık ve emniyet teşkilatı gibi İtfaiye teşkilatının önemine dikkat çeken Arslan, “İtfaiye teşkilatımız tıpkı diğer teşkilatlarımız gibi ne muhtaç olalım, ne de eksik kalalım dediğimiz teşkilatlardan. Onlar olmaza Allah korusun ne canlar kaybolur. Başkanımız hizmetlerinden, seçim vaatlerinden ve vaat etmediği halde hayata geçen projelerinden bahsetti. AK Parti Belediyeciliği, hizmet belediyeciliği bu. Parti ayırmaksızın bütün belediyelerin aynı hız ve hırsla çalışması gerekir ki vatandaşlarımıza hizmet sunabilelim. Çünkü varlığımızın nedeni bu. Bu vesileyle hizmet binasının Afyonkarahisar’ımıza kazandırılmasında emeği geçen Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

“YATIRIMLARI BİRE BİR TAKİP EDİYORUZ”

Afyonkarahisar’ın gün geçtikte gelişerek büyüdüğünü ifade eden AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, ikinci itfaiye istasyonunun şehrin doğu bölgesine yapılmasının isabetli güzel bir çalışma olduğunu söyledi.  Emeği geçen başta Belediye Başkanı Mehmet Zeybek olmak üzere herkesi tebrik eden Yurdunuseven, “Hizmetlerin nokta olarak ilgili bölgelere yapılması önemli. Milletvekilleri olarak Afyonkarahisar’daki yatırımları bire bir takip ediyoruz. Böyle bir yatırımı şehrimize kazandıran Başkanımıza teşekkür ediyorum. Tüm itfaiyecilerimizin İtfaiye Haftasını kutluyor Celal Ketencioğlu ve ailesine sağlıklı bir yaşam diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

 “ŞEHRİMİZ HER GÜN BİRAZ DAHA BÜYÜYOR”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, törenin son konuşmasını yaptı. İtfaiye istasyon binasının isminin geçmişte yangına müdahale esnasında gazi olan Celal Ketencioğlu isminin verilmesinin büyük bir vefa örneği olduğunu söyleyen Özkaya, “ Bu ince düşüncelerinden dolayı Belediye Başkanımızı ve Belediye Meclisimizi ve emeği geçenleri tebrik ediyorum. Şehrimiz her gün biraz daha büyüyor. Bu büyüme ve gelişmeye yönelik biz de şehrimizi yeniden planlamamız, düzenlememiz gerekiyor. İtfaiye en hızlı ve etkin araçlarla müdahale etmesi gerekiyor. Bu vesileyle Başkanımızı da bu bölgeyi doğru bir şekilde tespit ederek bu yatırımı yaptığı için tebrik ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM