Afyonkarahisar Belediyesi’nde en düşük işçi maaşı 16 bin lira oldu

Afyonkarahisar Belediyesi’nde en düşük işçi maaşı 16 bin lira oldu

Afyonkarahisar Belediyesi’nin iştiraki olan YÜNTAŞ ve AFBELSAN bünyesinde çalışan işçilere yapılan iyileştirme ile birlikte en düşük bekâr işçi maaşı, net 16 bin lira oldu

 

Afyonkarahisar Belediyesi ile Hak İş Konfederasyonuna bağlı sendikalar arasında imzalanan ek protokolle YÜNTAŞ ve AFBELSAN bünyesinde çalışan personellerin maaşlarına zam yapıldı.

Ek protokole göre bekâr bir çalışanın maaşı, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in açıklamasıyla 16 bin TL’ye yükseltildi. İmzalanan ek protokol ile birlikte sevinç yaşayan işçiler, alkışlar ve tezahüratlar ile sevgi gösterisinde bulundu. Belediye önünde gerçekleşen ek protokol imza töreninde konuşan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, işçinin alın teri ve emeğine her zaman sahip çıktıklarını söyledi.

“HEPİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN”

Maaş zammının hayırlı olmasını dileyen Başkan Zeybek, “Afyonkarahisar Belediyesi’nin büyük ve huzurlu bir aile. Sizlere özellikle mesai arkadaşlarım diye sesleniyorum. Bizlerde sizlerde güzel Afyonumuza nasıl daha fazla hizmet edebiliriz diye gece gündüz demeden çalışıyoruz. İller Bankası’ndan 300 bin nüfuslu Afyonkarahisar’a ayrılan hisseden maaşlarımızı alıyoruz. Ailemize helal rızık götürme peşindeyiz. Büyük gayret sarf ediyorsunuz. Hepinizden Allah razı olsun. Kılı kırk yararak bu gelen ödeneği israf etmeden kullanmaya çalışıyoruz. Sizleri yok farz edemezdik. Asgari ücret belirlendi, farklarını verdik. Şimdi de ek protokol yapalım istedik. Protokol neticesinde 15 bin 500 TL olarak karara vardık ve ben de buradan bu rakamı 16 bin TL olarak açıklıyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

“7/24 SAAT KAPIMIZ VE GÖNLÜMÜZ SİZLERE AÇIK”

Personelin her daim yanında olduğuna vurgu yapan Başkan Mehmet Zeybek, “Gönlümüz daha fazla vermek ister. Malum, göreve geldiğimizden bu yana dünyada da ciddi bir ekonomik kriz var, gelirlerimizde ciddi düşüşler var. 2023 yılında çok büyük bir deprem feleketi yaşadık, dünyada büyüğüm diyen devletler bile böyle büyük bir felaketin altından kalkmakta zorlanacaklarını ifade ederlerken Elhamdülillah yardımlaşma ferasetinden dolayı el ele gönül gönüle vererek halkımızın bu yarayı kısa sürede saracağına inanıyoruz. Güçlü bir Cumhurbaşkanımız var. Allah yolunu bahtını açık etsin. Ülkemizi ve Afyonumuzu seviyoruz. 7/24 saat kapımız ve gönlümüz sizlere açık. Ne derdiniz, sıkıntınız varsa bizlerle paylaşabilirsiniz. Aldığınız maaşlar helali hoş olsun.” diye konuştu.

Hizmet İş Sendikası Afyonkarahisar Şube Başkanı Kemal Erkuş, Hak İş Afyonkarahisar Şube Başkanı İbrahim Gürbüz, Öz Taşıma İş Sendikası Afyonkarahisar İl Başkanı Emrah Örk, Hizmet İş Sendikası Şube Başkan Yardımcıları Ceylan Evsen ve Selçuk Turmuş ile birlikte Başkan Mehmet Zeybek ek protokole imza attı. Protokolün imzalanmasının ardından belediye işçileri, Başkan Zeybek’e teşekkür ederek, günün anısına fotoğraf çekindi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM