“Sendikamızla İlgili Hukuki Haklarımızı Kullanacağız”

“Sendikamızla İlgili Hukuki Haklarımızı Kullanacağız”

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Muhtar Demirci, Sultandağı İlçesi’nde sendika temsilcisi ile İlçe Müdür Vekili arasında yaşanan olayın kamuoyuna farklı lanse edildiğini belirtti. Demirci, “Sendikamızı siyasi rekabet malzemesi yapmaya kalkanlara karşı hukuki haklarımızı kullanacağız” dedi

 

Afyonkarahisar Türk Eğitim Sen Şube Yönetimi Adına Şube Başkanı Muhtar Demirci, Sultandağı İlçesi’nde Sendika Temsilcisi ile İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili arasında yaşandığı iddia edilen olayı iftiralar ile süsleyip, yalanlarla sündürerek, demogojiyle eğip bükerek kamuoyuna açıklama yapanlara karşı bir açıklama yapma ihtiyacı doğduğunu belirtti.

“BİR SİYASİ YOKTUR, MÜDÜR VEKİLİ MUHATABINI KÜÇÜMSEMİŞTİR”

Konu hakkında açıklama yapan Muhtar Demirci, “Sendika Temsilcimiz ile İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili arasında yaşandığını iddia edilen olayda, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü makam odasında İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili, iki şube müdürü, sendika ilçe temsilcimiz ve malum sendikanın ilçe temsilcisi bulunmaktadır. İddia ettikleri gibi herhangi bir siyasi partili yoktur. Şube müdürleri ve kendi sendika temsilcileri bu durumu doğrulayacaktır. Olayları anlatanlar ya malum sendika yönetimini kandırmış ya da doğruyu bildikleri halde, tam kendilerine yakışır bir şekilde iftiraya, kamuoyu önünde sürekli yaptıkları gibi mağdur ve mazlum edebiyatına malzeme yapmışlardır. Sendika temsilcimiz, bize üye olan arkadaşlarımızın ders programlarını bozarak mobbing uygulayacağını kendisine açık açık söyleyen bir okul müdür yardımcısının söylediklerini ilçe milli eğitim müdür vekiline anlatmak ve üyelerimizin hakkını korumak adına, okul müdürü olarak değil sendika temsilcisi olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü makamına gitmiştir. Gayet sakin ilerleyen görüşme esnasında İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili;  İç dünyasında ilçe müdür vekili olmakla kendisini o göreve getiren sendikanın yöneticisi ve buna bağlı olarak tetikçisi olmak arasında yaşadığı çelişkiden kaynaklandığını tahmin ettiğimiz bir hezeyanla, makamının ağırlığıyla asla bağdaşmayacak bir tavır içerisine girmiştir. Muhatabını küçümseyerek konuşmaya ve gerekli gereksiz sesini yükseltmeye, malum sendikanın temsilcisi gibi davranmaya başlayan ilçe milli eğitim müdür vekili, sendikal mücadelemizde yaşanan eski olayları tekrar gündeme getirerek ve alaycı bir tavırla anlatarak makam nezaketine yakışmayan söylemlerde bulunmuştur. Temsilcimiz kendisine sesini yükseltmesinden ve söylediklerinden rahatsız olduğunu defaatle dile getirmiştir. Elbette böyle bir tavır karşısında sözlü tartışma yaşanması kaçınılmazdır. Ancak iddia edildiği gibi hakaret, tehdit gibi bize yakışmayan hal ve hareketler olmadığı gibi, bu diyalog esnasında sendika temsilcimizin yanında herhangi bir siaysi partililerde yoktur.” dedi.

“HUKUKİ HAKLARIMIZI KULLANACAĞIZ”

“Bizler defalarca hangi sendika olursa olsun sendika temsilcileri vekaleten dahi olsa ilçe milli eğitim müdürlüğü, şube müdürlüğü gibi görevlere entegre edilmemelidir, dedik.” diyen Başkan Demirci, “Malum sendika ‘Bu yöntemle birkaç üye daha fazla yaparız.’ diye temsilcilerini ya da sendika yöneticilerini şube müdürü, ilçe milli eğitim müdür vekili yapanlar, buna göz yumanlar bilmeliler ki kurum kültürünün, devlet işleyişinin ayarları ile oynamaktadırlar. Bizleri kendileri gibi sananlara diyoruz ki; Sendikal mücadelelerini tehdit, şantaj ve korkutma argümanlarıyla yapanları, tüm eğitim camiası çok iyi bilmektedir. Sendikamızı siyasi rekabet malzemesi yapmaya kalkanlara karşı hukuki haklarımızı kullanacağımızı belirterek kamuoyuna saygı ile duyururuz.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM