Mısırlıoğlu’ndan Taytak’a sert tepki

Mısırlıoğlu’ndan Taytak’a sert tepki

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, MHP Milletvekili Mehmet Taytak’ın “6’lı masanın altında PKK, üstünde ise FETÖ var” açıklamalarına sert tepki gösterdi

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Milliyetçi, Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ın Millet İttifakı’na yönelik iddialarına tepki göstererek şöyle konuştu:
“Milletvekili Sayın Mehmet Taytak dün talihsiz bir açıklama yaparak Millet İttifakı’nı terör örgütleri ile bağdaştırma gafletinde bulunmuştur. İYİ Parti’nin Türkiye Cumhuriyeti’ne her zaman sahip çıktığı ve milli değerlerinden hiçbir zaman uzaklaşmadığı aşikârdır. MHP ise milliyetçilik yolundan çoktan dönmüş, iktidar partisinin maşası haline gelmiştir. MHP seçmeni hiçe sayılarak parti itibarsızlaştırılmıştır. FETÖ ve PKK ile defalarca kez masaya oturmuş olan AKP’nin çizdiği yolda giden MHP, terör örgütü ile masaya oturulmayacağını, teröristlerle müzakere değil; mücadele edileceğini artık öğrenmelidir. Şehitlerimize kelle, terörist başına ‘sayın’ diyen ittifak ortağını görmezden gelip milli değerlerimizi hiçe sayan milletvekili bu sözleri ile Millet İttifakı’nın seçmenlerini zan altında bırakmış, asılsız suçlamalarla seçmenlerimize iftira atmıştır. Sayın Taytak’ı bu iddialarını kanıtlamaya davet ediyorum. Madem ki böyle bir suçlama ile kamuoyunu meşgul ediyor, yargı yolunu neden seçmiyor? İçi dolu olmayan sözlerle siyaset yapmak Sayın Vekile yakışmıyor.”
“FETÖ’YÜ BU ÜLKEYE MUSALLAT EDEN SİZLERSİNİZ”
Mısırlıoğlu, Milletvekili Taytak’ın sözlerine ilişkin şu ifadeleri kullandı:
“Sizler rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in yolundan dönüp, milliyetçiliği ayaklar altına aldınız. ‘6’lı masanın altında PKK var ise PKK’yı oraya siz koymuşsunuzdur. PKK’yı meclise sokmak için kırk takla atanlardan neden bahsedilmiyor? Açılım yapacağız diye terör örgütünün asalak bir yaşam sürdüğü bölgeye ‘Kürdistan diyecek kadar alçak, Türkiye’nin bölünmez bir bütün olduğunu unutacak kadar nankör olanlarla aynı safta duruyorsunuz. FETÖ’nün eteğini öpenlerle, cemaat yurtlarında darbe girişimi planları yapanlarla aynı yolda yürüyorsunuz. 6’lı masanın üstünde iktidar partisinin bir zamanlar ‘hoca efendi’ diye peşinde gezdiği FETÖ varsa, onu bu ülkeye musallat eden de yine sizlersiniz.”
“SİYASET ÇAMUR ATMA YERİ DEĞİLDİR”
Milletvekili Taytak’ı özür dilemeye davet eden Mısırlıoğlu, sözlerini şöyle noktaladı: “Siyaset çamur atma yeri değildir. Taytak’ın iddialarının yasal bir dayanağı varsa yargı yolu açıktır. Sayın Vekil yürüdüğü yolu yeniden gözden geçirmeli ve Türk Milleti’nden özür dilemelidir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2022-08-26 12:14:23