Akuatlon müsabakaları tamamladı

Akuatlon müsabakaları tamamladı

Türkiye Triatlon Federasyonu tarafından Afyonkarahisar’da ilk kez düzenlenen Akuatlon Bölgesel Final Müsabakaları 5 ilden 50 sporcunun katılımıyla birlikte Kocatepe Spor Kompleksinde tamamlandı

Afyonkarahisar’da spor alanında ilkler yaşanmaya devam ediyor. Türkiye Triatlon Federasyonu ve Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Kocatepe Spor Kompleksi’nde düzenlenen akuatlon müsabakalarına; Eskişehir, Bursa, Bilecik, Kütahya ve Afyonkarahisar illerinden 9-14 yaş aralığında 50 sporcu katıldı. Sürekli koşma ve yüzme unsurlarından oluşan çok sporlu bir yarış olan akuatlon branşında yarışmacılar önce yüzdü ve hemen ardından farklı mesafelerde koşarak müsabakayı tamamladı. Birbirinden çekişmeli ve heyecanlı geçen karşılaşmalar, kadın ve erkek kategorilerindeki sporcular; 100 metre yüzme ve 800 metre koşu, 200 metre yüzme ve 800 metre koşu ile 400 metre yüzme ve bin 200 metre koşu kategorilerinde yarıştı. Karşılaşmalar sonucunda derece elde eden sporculara sertifikalarını Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu takdim etti.
“AFYONKARAHİSAR SPOR NOKTASINDA ÇOK CİDDİ MESAFE ALACAK”
Afyonkarahisar’da ilk kez düzenlenen akuatlon bölge finaline ilişkin açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Kasapoğlu, “Triatlon Federasyonumuza ait akuatlon bölgesel final müsabakaları 5 ilden 50 sporcumuzla yapıldı. Akuatlon hem ıslak hem de kuru dediğimiz yani yüzme akabinde koşuyla beraber olan bir spor dalı. Bölgeden sporcular çok ilgi gösterdiler. Bu manada ben 5 ilden gelen sporculara, antrenörlere, hakem arkadaşlara ve federasyonumuza yürekten teşekkür ediyorum. Zafer koşusu, zafer kupası, zafer madalyaları adı altında pek çok etkinlikler yaptık. Bunlardan bir tanesi de akuatlondur. Federasyonla da görüştük, inşallah triatlon noktasında da Afyonkarahisar merkez olacak illerden birisi. Çünkü; hem havuzumuz müsait, hem site parkurumuz müsait hem de koşu parkurumuz müsait. Afyonkarahisar spor noktasında çok ciddi mesafe alacak” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM