Karataş: Şoförlüğü sürdürecek gücümüz kalmadı

Karataş: Şoförlüğü sürdürecek gücümüz kalmadı

Afyonkarahisar Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İbrahim Karataş, şoförlük mesleğini sürdürebilecek güçlerinin kalmadığını belirterek, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın nezdinde tüm devlet yetkililerimizden iyileştirme  adına düzenlemeler yapılmasını istiyoruz” dedi

 

Oda Başkanı İbrahim Karataş, son yıllarda gerek Covid-19 pandemisinin etkileri gerekse küresel kriz nedeniyle ekonomik olarak en çok etkilenen meslek grubunun şoförler olduğunu belirtti.
İbrahim Karataş konu hakkında yaptığı değerlendirmede şunları ifade etti: “Geçen yılı bu günlerle kıyasladığımızda döviz endeksli akaryakıt, yedek parça ve araç sigortaları yaklaşık 4’e katlanmış durumdadır. Giderlerimizin artmasına rağmen, maalesef yolcu tarifelerimiz sadece yüzde 45 gibi artışta kalmıştır. Nakliye navlun bedelleri çok fark etmedi. Esnafımız bütün mal varlığını tehditli plakalara bağlamış mahkemelerle mücadele etmektedir. Çocuklarımızın geleceği idari hâkimlerimizin vicdanı arasında kaldı. İvedi bir şekilde kanun düzenlemesi bekliyoruz. Devletimiz emekliye, memura, taşeron işçiye, asgari ücretliye ve şimdi de EYT meselesine ciddi anlamda çalışmalar yapıyor. İnsan hayatının olmazsa olmazı büyük bir anlamda kamu hizmeti yapan yolcu, yük ve nakliye sektörü yok olmakla karşı karşıyadır. Sayın Cumhurbaşkanımız nezdinde tüm devlet yetkililerimizden iyileştirme adına düzenlemeler istiyoruz.”
>> Mustafa ERTÜRK’ün Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM