Amaç Afyonkarahisar’da  “Yüzme Bilmeyen Kalmasın”

Amaç Afyonkarahisar’da “Yüzme Bilmeyen Kalmasın”

Gençlerin serbest zamanlarını spor yaparak değerlendirmelerini sağlamak için Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından verilen spor okullarındaki ücretsiz yüzme kursu devam ediyor

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca yürütülen “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında öğrenciler okul saatleri içerisinde ücretsiz servislerle yarı olimpik havuza getiriliyor. Öğrenciler, uzman antrenörler eşliğinde hem eğlenceli vakit geçiriyor, hem de yüzme öğreniyor. Öğrencilerin bu aktivitelere katılmaları aileleri başta olmak üzere öğretmenleri ve okullarda görevli yöneticilerin de hoşuna gidiyor. Okullarından ücretsiz servislerle alınan öğrenciler, yüzme öğrenmeye geliyor. Havuzda geçirdikleri keyifli vakit sonrasında duşlarını alıp tekrar okullarına bırakılan öğrenciler, derlerine kaldığı yerden devam ediyor. Beden eğitimi dersine katılmış gibi yüzme havuzuna gelen öğrenciler, bu sayede yüzmeyi de öğrenmiş oluyor. Bakanlığın sunduğu hizmetlere katkı sağlayan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Afyonkarahisar merkezdeki köy okulları da dahil olmak üzere tüm okullardaki öğrencilere ücretsiz kurs imkanını sunuyor. İlçelerden gelmek isteyen okulların ise sadece iletişime geçmesinin yeterli olacağı ifade edilen ücretsiz kurslar için Afyonkarahisar sınırlarındaki tüm okulların gelebileceği belirtildi.
“AFYONKARAHİSAR’DA YÜZME BİLMEYEN GENÇ KALMAYACAK”
“Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında Yarı Olimpik Yüzme Havuzunu ziyaret eden İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, “Afyonkarahisar’da yüzme eğitimleri uzman antrenörlerimiz eşliğinde devam ediyor. İnşallah Afyonkarahisar’da yüzme bilmeyen genç kalmayacak.” dedi.
“EĞİTİM ALAN SPORCULARIMIZ ŞAMPİYONALARDA BİZİ TEMSİL EDECEK”
Yarı olimpik yüzme havuzunda sporcularla sohbet eden Kasapoğlu, “Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında bir protokol imzalandı. Böylelikle öğrenciler yüzme öğrenmeleri amacıyla beden eğitimi dersini yarı olimpik yüzme havuzunda uzman antrenörlerimizce değerlendirecek. Ayrıca mesai saatleri dışında ve hafta sonlarında da velilerimizin katılımlarıyla ücretsiz yüzme kurslarımız devam ediyor. İnşallah Afyonkarahisar’da yüzme branşında eğitim alan sporcularımız; Avrupa ve Dünya şampiyonaların da bizleri temsil edecek.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM