Emirdağ’dan depremzedelere ekmek gönderiliyor

Emirdağ’dan depremzedelere ekmek gönderiliyor

Deprem felaketi sonrası bütün imkânlarını seferber eden Emirdağ Belediyesi, belediyeye ait “Kadim Dostlar Ekmek Fırını”nda günlük üretilen 10 bin adet ekmeğin iki binini ilçede yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara dağıtırken kalan
8 binini deprem bölgesine gönderiyor

 

Emirdağ Belediyesi Kadim Dostlar Ekmek Fırını’nda deprem bölgelerine daha fazla ekmek ulaştırabilmek için gece gündüz çalışılarak üretilen 8 bin adet ekmek, hijyenik şekilde paketlenip, bölgeye gönderilen yardım araçları ve bölgeye yardıma giden Emirdağlı vatandaşların araçlarıyla deprem bölgesine ulaştırılıyor.
Emirdağ’ın tek yürek afet bölgesinin yanında olduğunu belirten Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, “Deprem bölgesinde doğal gaz ve elektrik sıkıntısından dolayı fırınlarda ekmek üretimi yapılamıyor. Bu nedenle bu konu ile ilgili de hızlıca harekete geçtik. Belediye Kadim Dostlar Ekmek Fırınında 24 saat mesai yaparak ürettiğimiz 10 bin adet ekmeğin 8 binini depremzede kardeşlerimizle paylaşıyoruz. Ekmeklerimizi her gün çıkardığımız yardım tırları ve bölgeye yardıma giden Emirdağlı hemşerilerimizle gönderiyoruz. Bu vesileyle bir kez daha depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Dualarımız afet bölgesindeki vatandaşlarımızla.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM