“Emirdağ’ımızın geleceğini güvenle şekillendireceğiz”

“Emirdağ’ımızın geleceğini güvenle şekillendireceğiz”

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, yerel yönetim olarak, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekiplerinin deprem felaketinde en fazla yıkımın yaşandığı Hatay’da incelemelerde bulunduğunu belirtti. Koyuncu, “İncelemeler doğrultusunda elde edilen veriler, devam eden yapı çalışmalarıyla birleştirilerek Emirdağ’ımızın geleceğini güvenle şekillendireceğiz” dedi

 

Emirdağ Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekiplerinden oluşan bir heyet Hatay’ın Kırıkhan ve Gaziantep’in Nurdağı ilçelerine giderek incelemelerde bulundu.
Emirdağ Belediyesi ekipleri Kahramanmaraş merkezli büyük deprem felaketinin yaşandığı ilk andan itibaren teknik ekipleri ve yardımcı personelleriyle birlikte afet bölgesine destek vermişti. Türkiye’yi yasa boğan Kahramanmaraş depreminin ardında hafta sonu bölgeye giderek incelemelerde bulunan Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, deprem bölgesinden dönüşünde yapıların incelenmesi ve eksiklerin daha iyi görünmesi adına Belediye İmar İşleri Müdürlüğü ekiplerini deprem bölgesine gönderdi. Eksiklerden ders alınması gerektiğini vurgulayan Koyuncu, “Deprem bölgesinde yer alan bir ülke olarak yerel yönetimler olarak bizlere düşen görev iş birliği içerisinde çalışarak depreme dayanıklı sağlam bir kent oluşturmaktır. Emirdağ Belediyesi olarak, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekiplerimiz en fazla yıkımın yaşandığı Hatay’a giderek incelemelerde bulunuyor. İncelemeler doğrultusunda elde edilen veriler hali hazırda devam eden yapı çalışmalarıyla birleştirilerek Emirdağ’ımızın geleceğini güvenle şekillendireceğiz.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM