“Yeni yüzyılda zafer Cumhur İttifakı’nın olacak”

“Yeni yüzyılda zafer Cumhur İttifakı’nın olacak”

MHP Afyonkarahisar Milletvekili MYK Üyesi, Milletvekili Aday Adayı Mehmet Taytak, TBMM’de konuşma yaptı. 2023 lider ülke Türkiye idealinin 15 Mayıs sabahı büyük Türk Milletinin iradesiyle tecelli bulacağını kaydeden Taytak, “Yeni yüzyılda zafer Cumhur İttifakı’nın ve büyük Türk Milletinin olacaktır” dedi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Aday Adayı Mehmet Taytak, TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün Kamu İktisadi Teşebbüsleri 2017-2018 ve 2019-2020 yılları denetimine ilişkin raporları hakkında parti grubu adına söz aldı.
“HIZLI TREN ATA’NIN
HAYALİ SİYASET ÜSTÜ
MİLLİ BİR POLİTİKADIR”
Mehmet Taytak, Türkiye’nin demiryolu ağları açısından dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birisi olduğunu söyledi. Taytak, “İki bin 336 kilometrelik kısmı elektrikli olmak üzere, 10 bin 984 kilometre uzunluğunda bir demiryolu ağına sahibiz. 594 kilometrelik de hızlı tren hattımız bulunmaktadır. Uluslararası demir yolları birliği verilerine göre Türkiye en geniş hızlı tren hattına sahip dokuzuncu ülkedir. 508 kilometre uzunluğa sahip Ankara-Polatlı-Afyonkarahisar-Uşak-İzmir hızlı tren projesi için mevcut altyapı yapım çalışmaları TCDD Genel Müdürlüğünce devam etmektedir. Kalan altyapı, üstyapı ve elektromekanik yapım işlerinin ihalesi gerçekleştirilmiş, sözleşme imzalanmıştır. Tüm kesimlerle birlikte Ankara İzmir hızlı tren ve Polatlı-Afyon-Banaz kesimindeki yapım çalışmaları hızla devam etmektedir. Projenin tamamlanması ile 824 kilometre olan mesafe 508 kilometreye 14 saat olan seyahat suresi 3 saat 30 dakikaya düşecektir. Afyonkarahisar’ımıza ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de hayali olan çağdaş demiryolu sistemine geçilmesi ve yerli demiryolu sanayisinin oluşturulması için, bu konuyu siyaset üstü görmeli ve milli bir politika haline getirmeliyiz.” dedi.
“AFYON TÜRKİYE’NİN
ÖNEMLİ SANAYİ ŞEHİRLERİNDEN”
Son yıllarda özel sektörün de yatırımlara yönelmesiyle sanayileşmede yeni bir döneme girildiğini belirten Taytak, “İlimizde 1 ihtisas OSB olmak üzere toplam 9 tane OSB bulunmaktadır. Merkezde ki iki, İscehisar, Şuhut, Dinar, Bolvadin, Emirdağ, Dazkırı ve Sandıklı Organize Sanayi Bölgelerimizle 139 ülkeye 4 serbest bölgeye 2022 yılında 400 milyon 412 bin dolarlık ihracat yapılmıştır. Organize Sanayi Bölgelerimizde pek çok sektör yer almaktadır. Bunların başlıcaları mermer, gıda, et işleme, inşaat ve yapı malzemeleri ve makinedir. Organize sanayi bölgelerimizde 280 fabrika faaliyet göstermekte, on binin üzerinde vatandaşımıza istihdam sağlanmaktadır. Afyonkarahisar ilimiz aynı zamanda dış ticaret dengesine baktığımızda dış ticaret fazlalığı veren ender illerimizden bir tanesidir.” diye konuştu.
“AFYON TÜRKİYE’NİN
MERMERDE EN ZENGİN ŞEHRİ”
“Dünya çapında tanınan ve tercih edilen birçok farklı mermer çeşidi ilimizde üretilmektedir. Gıda sektörü de Afyonkarahisar’ın ihracatında önemli bir yere sahiptir.” diyen Taytak, “İlimizde üretilen ürünler arasında bal, kaymak, sucuk, pastırma, peynir gibi ürünler yer almaktadır ve bu ürünler dünya geneline ihraç edilmektedir. MHP Afyonkarahisar Milletvekili olarak, büyük Türk Milletine, gönül coğrafyamıza, İslam Âlemine ve Afyonkarahisar’a hizmet etmek için bundan tam beş yıl önce etmiş olduğumuz yemine sadakatle bağlı kaldım. Samimiyetle ve azimle bizlere kendisini temsil etme imkânı veren Afyonkarahisar halkına şükranlarımı sunuyorum. Dün ve bugün olduğu gibi yarınlarımızda da büyük Türk Milletine hizmet etmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.
“BÜTÜN İLÇELERİMİZE KOSGEB TEMSİLCİLİKLERİ KAZANDIRDIK”
Mehmet Taytak, Afyonkarahisar’da pek çok sektöre pek çok alanda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Cumhur İttifakı sayesinde bürokratik, ekonomik ve siyasi alanda destekler sağladıklarının altını çizdi. Taytak şu ifadelere yer verdi: “Afyonkarahisar’ımızın bütün ilçelerine KOSGEB temsilcilikleri kazandırdık. Bu sayede vatandaşlarımıza ilçesinde başvuru imkânı sağlandı ve talepleri hızlı şekilde yerine getirildi. 12.310 işletme 1151 girişimci sayımız 10 meslek kuruluşumuz olmak üzere toplamda 13.471 kayıtlı işletme bu sayede kurulmuştur. İşletmelerimize 102 milyon değerinde destek sağlanmıştır.”
“SUCUK İŞLETMELERİ EKONOMİDEKİ BİR
DİĞER MİHENK TAŞI”
Taytak sözlerini şöyle sürdürdü: “2020 yılı içinde Gıda, Tarım ve Orman Bakanlığında değişen bazı düzenlemeler kapsamında yer alan ve sucuk üretimi yapan firmaları olumsuz etkileyen maddelerin tekliften çıkarılmasını ve yönetmelik değişikliği yapılmasını sağladık. Bu konuda sektörü ve bizleri bir araya getiren, bize inanan ve çözümlerde ciddi katkıları bulunan ATB Başkanıımız Sayın Mehmet Mühsürler’e Afyonkarahisar adına teşekkürlerimi sunuyorum.”
“MERMERCİLİK SEKTÖRÜNÜN
BÜROKRATİK SORUNLARINI ÇÖZDÜK”
Mermercilik sektöründe bürokratik sorunları çözüme kavuşturduklarını dile getiren Taytak şöyle konuştu: “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız, Tarım ve Orman Bakanlığımız ve Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı nezdinde çözümler aradık. Bu çalışmalarımız sırasında Afyonkarahisar mermer sektörüne katkıda bulunan, İscehisar Mermerciler Derneği Başkanı Muharrem Çakmak’a, Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Alimoğlu’na, Tüm Mermer ve Doğal Taş Makinaları Üreticileri Birliği Genel Başkanı Hanefi Şimşek’e Afyonkarahisar halkı adına şükranlarımı sunuyorum.”
“TERMAL SEKTÖRÜN SORUNLARINA KURUMSAL ÇÖZÜMLER ARADIK”
Taytak sözlerini şöyle sürdürdü: “Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü Jeotermal Kaynaklar ve mineralli sular kanununda idare payları konusunu çözüme kavuşturabilmek için düzenlenen çalıştayın Afyonkarahisar’da yapılmasını vesile olduk. Tüm termal işletmelerinin kazancına katkı sağladık. Üretimin ve ihracatın artırılmasında, sektörlerimizin gelişmesinde büyük emekleri olan ATSO Başkanı Hüsnü Serteser’e ve Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Cengiz Üstün’e Afyonkarahisar adına teşekkürlerimi sunuyorum.”
“BAŞBUĞUMUZUN İKİ EMANETİ MHP VE ÜLKÜ OCAKLARI EMİN ELLERDE”
“Bundan tam 26 sene önce bugün 4 Nisan’da Milliyetçi Ülkücü Hareketin Kurucu Lideri Türkün Başbuğ’u Alparslan Türkeş rahmeti rahmana kavuşmuştur.” diyen Taytak şunları söyledi: “Başbuğumuz Alparslan Türkeş, Türk-İslam medeniyetine duyduğu derin hassasiyet ve Türk Milletinin bekası için ortaya koyduğu çelikten irade ile Türkiye’yi yabancı ideolojilere ve küresel güçlerin esaretine teslim etmemiştir. Kendisinden devraldığı bayrağı 26 yıldır şanla, şerefle ileriye taşıyan Liderimiz Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyefendi Başbuğumuzun aziz hatırasına ve davasına sahip çıkmış, fikirlerini her daim yaşatmıştır. Başbuğumuzun bize iki emaneti vardır, biri Milliyetçi Hareket Partisi diğeri Ülkü Ocaklarıdır. Emanetleri emin ellerdedir ve Allah’ın izniyle sonsuza kadar yaşayacaktır. Yolundan dönmeyeceğiz. Satmadık, satmayacağız. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.”
“YENİ YÜZYILDA ZAFER CUMHUR İTTİFAKI’NIN OLACAKTIR”
Taytak sözlerini şöyle tamamladı: “2023 lider ülke Türkiye idealimiz 15 Mayıs sabahı büyük Türk Milletinin iradesiyle tecelli bulacak, yeni yüzyılda zafer Cumhur İttifakı’nın ve büyük Türk Milletinin olacaktır. Milli ve manevi değerlerimizle hesaplaşanlarla, terör örgütlerine kucak açanlarla, emperyalizmin uşaklarına büyük Türk Milleti geçit vermeyecek, milliyetçi hareket partisi ve onun şeref abidesi Liderimiz Devlet Bahçeli beyefendi tıpkı bundan önce olduğu gibi hayırlara anahtar, şerlere kilit olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken asrın felaketinde 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden aziz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa, kederli ailelerine ve Türk milletine sabırlar diliyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM