“ATB üyeleri uygun fiyatla et satabilecek”

“ATB üyeleri uygun fiyatla et satabilecek”

ATB Başkanı Mehmet Mühsürler, artık Borsa üyesi kasaplarla, üye zincir marketlerin nihai tüketiciye uygun fiyat ile et satışı yapabileceklerini açıkladı

 

Afyonkarahisar Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mühsürler, Et ve Süt Kurumu (ESK) ile Borsa arasında uygun fiyattan et satış protokolü imzaladıklarını bildirdi.
Mehmet Mühsürler konu hakkında yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Bugünden itibaren Borsamız üyesi kasaplar ve üye zincir marketler nihai tüketiciye uygun fiyat ile et satışı yapabilecekler. ESK ile yaptığımız protokole göre; Borsamız üyesi kasaplar ve üye zincir marketlerin satış miktarı taleplerini borsamıza iletmeleri ve kurumun belirlediği fiyattan satış yapacağına dair taahhütte bulunmaları gerekmektedir. Kasaplarımıza ve zincir marketlerimize Polonya mahreçli ithal taze karkas sığır eti 155TL+KDV, Fransa mahreçli ithal taze karkas sığır eti satışı 175TL+KDV, Macaristan-Slovakya-Çekya mahreçli ithal kesimlik sığırlardan elde edilen taze karkas et 165TL+KDV peşin bedelle satılacaktır. Nakliye üyelerimize ait olacaktır. Etlerin sevkiyatları Denizli veya İstanbul et kombinasından yapılacaktır. Satış reyonlarında 190 TL’den ve 210 TL’den et satışı yapmak isteyen kasapların ve üye zincir marketlerin Borsamızla irtibata geçmeleri, talep ve taahhütte bulunmaları gerekmektedir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM