Çimsa, fark yaratan ürünleri ile Intercem’e katıldı

Çimsa, fark yaratan ürünleri ile Intercem’e katıldı

Sabancı Topluluğu’nun global markalarından olan Çimsa, global çimento endüstri konferansı Intercem’e katılarak, dünyada ve Türkiye’de yoğun ilgi gören ve fark yaratan özel ürünlerini tanıttı.

Intercem’in 117’nci buluşması, Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği’nin (ÇCSİB) iş birliğiyle 5-7 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşti. Sabancı Topluluğu’nun global markası Çimsa, her yıl düzenlenen ve sektörün çığır açan konferanslarından olan Intercem’e fark yaratan ürünleri ile katılım sağladı. Gri çimento, beyaz çimento ve özel ürünlerini ziyaretçilere tanıttı. Ayrıca Çimsa Sürdürülebilirlik ve EHS Grup Müdürü Neslihan Ergüven “Sınırda Karbon Düzenlemesi” panelinde Çimsa’nın dekarbonizasyon yolculuğuna dair gelişmeleri katılımcılar ile paylaştı.

 

“DÜNYADAKİ GELİŞMELERİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”

Konferans hakkında değerlendirmelerde bulunan Çimsa CEO’su Umut Zenar, Intercem, rekabetin yoğun olarak yaşandığı çimento sektöründe öncü rolü devam ettirmek için dünyadaki gelişmeleri yakından takip etiklerini belirterek, “Sektörümüzü bir araya getiren bu özel etkinlikleri; müşterilerimizle bir araya geldiğimiz, üretim ve hizmet kalitemizi onlara anlatma fırsatı bulduğumuz, karşılıklı fikir alışverişinde bulunduğumuz ortamlar olarak görüyoruz. Bu etkinliklerde kurulan karşılıklı ilişkilerle, ihracat olanaklarımızı artırma fırsatı yaratırken, küresel çimento pazarına yüksek kaliteli ürünlerimizi gururla sunuyoruz. Yurtdışı pazarlarda yoğun ilgi gören kalsiyum aluminat çimentosu, eşsiz dayanım ve dayanıklılık özellikleri ile Intercem’de dikkatleri üzerine çekti.” diye konuştu.

“KÜRESEL BEYAZ ÇİMENTO PAZARINDA 2. SIRAYA YERLEŞTİK”

Çimsa olarak faaliyet gösterdikleri alanlarda yaptıkları yatırımlarla global varlıklarını güçlendirdiklerini vurgulayan Zenar, “Güçlü ihracat ve lojistik ağımızla Orta Doğu, Avrupa, Kuzey Afrika ve Amerika başta olmak üzere 70’i aşkın ülkede Çimsa markası ile yer almaktayız. İspanya Valensiya’daki Buñol Fabrikası’nın üretim ve dağıtım ağımıza eklenmesiyle küresel beyaz çimento pazarında 2. sıraya yerleştik, Avrupa, Kuzey Afrika ve Güney Amerika’da ihracat ağımızı güçlendirdik ve etki alanımızı büyüttük. Çimsa markası ile attığımız bu adımla uluslararası yatırım ağımızı Buñol ile taçlandırarak Türkiye’deki liderlik konumumuzu global arenaya taşıdık” ifadelerinde bulundu.

“SEKTÖRÜNÜN YENİLİKÇİ OYUNCULARI ARASINDA YER ALMAYI HEDEFLİYORUZ”

Büyüyen küresel operasyonlarının temelini oluşturan Ar-Ge faaliyetlerini ulusal ve uluslararası platformda sürdürdüklerini ifade eden Zenar, “Sürdürülebilir yapı malzemeleri alanında yeni ürünler geliştiriyor, yeni nesil teknolojileri inceliyoruz. Sürdürülebilir ürünler alanında ileri teknoloji analiz alt yapısı ve alanında uzman araştırmacılarımız ile yeni projeler geliştireceğiz. Müşteriler ve üniversiteler ile yürüteceğimiz projeler ile inovatif ürün ve hizmetler geliştirerek müşteri memnuniyetini en üst düzeye taşımayı ve yapı malzemeleri sektörünün yenilikçi oyuncuları arasında yer almayı hedefliyoruz.” dedi

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM