“ABD, İsrail’in Katliamına Ortak Olduğunu Tescilledi”

“ABD, İsrail’in Katliamına Ortak Olduğunu Tescilledi”

TÜGVA Afyonkarahisar Başkanı Sami Çınar, BM Güvenlik Konseyi’nde Gazze’de ateşkes ilanı oylamasında 13 BM Üyesi ülkeyi karşısına alarak İsrail’in katliamına ortak olan ABD’yi kınadıklarını açıkladı. Çınar, “ABD İsrail’in katliamına ortak olduğunu tescillemiştir” dedi

 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Afyonkarahisar Başkanı Sami Çınar, “Adil Bir Dünya Mümkün Ama Amerika ile Değil” başlıklı basın açıklaması yaptı. Çınar’ın, dün akşam yatsı namazından sonra Gedik Ahmet Paşa (İmaret) Camii bahçesinde yaptığı açıklamaya başta vakıf üyeleri olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilci ve üyeleride yer aldı.

“BİNLERCE MASUM ŞEHİT EDİLDİ”

TÜGVA Afyonkarahisar Başkanı Sami Çınar, Gazze’de terör devleti İsrail tarafından yapılan soykırımın insanlık tarihine kara bir leke olarak geçtiğini, bütün dünyanın bu soykırıma şahit olduğunu söyledi. Çınar, “Son 68 günde İsrail tarafından 18 bin masum insan katledilmiştir. 7 bin 112’si çocuk, 4 bin 885’i kadın olmak üzere binlerce masum, ibadethanelerin, okulların, hastahanelerin bombalanması sonucu şehit edilmiştir. Bu rakamlar bir matematik hesaplaması değil, katledilen masum insanlardır. Savaş hukukunun, evrensel insan haklarının alt üst edildiği bu saldırılar, şüphesiz bir soykırımdır. Dünya halkları bu soykırıma, bu katliama sessiz kalmamış tepkiler göstererek ülkelerin harekete geçmesi çağrısında bulunmuştur. Her ne kadar çok geç kalsa da Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi de bu çağrılara cevap vererek ateşkes ilan edilmesi için harekete geçmiştir.” dedi.

“AMERİKA İSRAİL BARBARLIĞINA ORTAK OLDU”

BM Güvenlik Konseyi’nde Amerika Birleşik Devletlerinin ateşkes oylmaasını reddettiğini belirten Çınar, “Ne yazık ki yapılan oylamada bütün üyeler oy birliği ile ateşkes yapılmasını talep ederken ABD’nin veto etmesi sebebiyle karar alınamamış, reddedilmiştir. ABD 13 Birleşmiş Milletler üyesi ülkeyi karşısına alarak İsrail’in katliamına ortak olduğunu tescillemiştir. Böylece Amerika tarihine de İsrail barbarlığına ortak olmak bir kara leke olarak yazılmıştır. Bu red kararı şüphesiz Amerikan halkının değil, iktidarda bulunan Siyonist Biden hükümetinin bir kararıdır. Artık özgürlük, barış, insan hakları konusunda Amerika hükümetinin hiçbir iddiası ve samimiyeti söz konusu olamaz.” diye konuştu.

“DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKTÜR, BM KONSEYİ REFORME EDİLMELİ”

Çınar, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu kararla dünyanın da beşten büyük olduğu açıkça görülmüştür. Artık Amerika, insanlığın gözünde özgürlük ve insan hakları ülkesi değil barbarlık, zulüm, ırkçılık ve katliam ülkesi olarak tanımlanacaktır. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi yeniden reforme edilmeli, bütün dünya milletlerinin karşısına alan Amerika bu katliama ortak olmanın bedelini ödemelidir. Daha iyi, daha adil bir dünya için bu red kararını kınıyor, bütün dünya halklarını Amerika’ya karşı harekete geçmeye davet ediyoruz. Dünya Amerika’ya hükmeden Siyonist zalimlerden elbette daha büyüktür. Müslümanlar muzaffer olacak, onurlu ve izzetli Gazze halkının dik duruşu, katil İsrail’in sonunu getirecektir. İşgal edilen Filistin topraklarındaki bu zulmün hesabı insanlık vicdanıyla birlikte hukuk önünde elbette sorulacaktır. Gazze kasapları uluslararası mahkemelerde eylemlerinin hesabını verecektir. Son nefesimize kadar Gazzeli masum sivillerin yanında olacak, suçlular cezalandırılana kadar her platformda girişimlerde bulunmaya devam edeceğiz. Bir kez daha haykırıyoruz; ‘Dünya beşten büyüktür.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM