“Terörü Destekleyenleri Gazi Meclis’ten Çıkarın”

“Terörü Destekleyenleri Gazi Meclis’ten Çıkarın”

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar  Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, “Terörü destekleyenleri Gazi Meclis’ten çıkarın” dedi

 

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar  Şube Başkanı Malül Gazi Piyade Uzman Çavuş İsmail Kumartaşlı, dernek şubelerinin yurt genelinde eş zamanlı teröre lanet açıklamasını dernekte düzenlediği basın toplantısı ile gerçekleştirdi. Toplantıda; Şehit aileleri ve gaziler ile Dereçine Belediye Başkanı Ömer Yıldız hazır bulundu.

“MENFUR TERÖR SALDIRILARINI LANETLİYORUZ”

Dernek Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, hiçbir insani ve ahlaki değeri olmayan, 40 yıldır alçak ve kalleşçe saldırılarına devam eden PKK terör örgütünün, cani yüzünü son olarak Kuzey Irak’ta gösterdiğini belirtti. Kumartaşlı, “Devam eden Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde, 22-23 Aralık 2023 günü 12 kahraman askerimizi ve 12 Ocak 2024 günü 9 kahraman askerimizi şehit ederek terör örgütü cani yüzünü bir kez daha göstermiştir. Bu menfur saldırıları lanetliyoruz. Her karış toprağı şehit kanıyla sulanan aziz vatanımızın başı sağ olsun. Bu topraklar ilelebet bize vatan olsun diye 21 vatan evladımız şehit oldu. 21 can, 21 evlat, 21 ocak, 21 yiğit. Bu büyük acıyla yandık kavrulduk. Bu acıyı tüm Türkiye yüreğinde hissetti. Üzüntümüz kadar öfkemiz de büyük. Bugün gün aymadı, güneş doğmadı cennet vatanımızın üstüne. Ateş düştüğü yeri değil, tüm Türkiye’yi yaktı.” dedi.

“TERÖRÜ DESTEKLEYENLERİ GAZİ MECLİSTEN ÇIKARIN”

“Bugün Meclise sesleniyoruz; Eğer şehitlerimize bir vefa borcunuzun olduğunu düşünüyorsanız, eğer bizlere karşı samimiyseniz, önce TBMM’nin içinde terör örgütünü destekleyen, kimlik yoksunlarını Gazi Meclisten çıkarın.” diyen Gazi Kumartaşlı, “Eğer bunları yapmazsanız; Baş tutanın, başı kesilmedikçe bu terör bitmez. TBMM Başkan Vekilliği Sırrı Süreyya Önder isimli şahsa veriliyorsa bu terör bitmez. Öncelikli olarak TBMM’den terörist ve terörist yandaşlarının boşaltılması, meclise girmelerinin engellenmesi gerekmektedir. Nasıl ki, bir kamu kurumunda bir iş müracaatı için bir sabıka kaydı isteniliyor da, milletvekilliği aday adaylığından, istenilmiyor mu bu sabıka kaydı? Buradan tüm yetkililere soruyorum. Eli kanlı bebek katili idam edilmedikçe bu terör bitmez. Siyasi uzantıları mecliste bulunduğu sürece bu terör bitmez. Teröristlerin ve birinci derecede yakınlarının mal varlıklarına el konulmadıkça bu terör bitmez. Tüm işletme ruhsatları iptal edilmedikçe bu terör bitmez. Örgüt ve sempatizanlarının, siyasi uzantılarının, sosyal güvenceleri iptal edilmedikçe bu terör bitmez. Yurt dışında yaşayan ve teröre destek verenlerin ülkeye girişleri ve tatil yapmaları engellenmedikçe bu terör bitmez. Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne kast edenlerin ömür boyu siyaset yapmasına engel olunmaz ve tüm mal varlıklarına el konulmazsa bu terör bitmez. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerine, terör uzantısı partilerin katılmasına izin verilirse bu terör bitmez. Kısaca ve özetle aynı hatalar yapılmaya devam edilirse bu terör bitmez.” diye konuştu.

“ŞEHİT SAYISI ARTMAMASI İÇİN TEDBİRLER ALINMAK ZORUNDA”

Kumartaşlı, sözlerini şöyle tamamladı: “1990’lı yıllarda terörle mücadele ederken, o yıllarda elimize doğan çocuklarımızı, bugün kucağımızda toprağa şehit vermemek için, bu tedbirleri almanız şart olmuştur. Her şeyimizi sizlere borçlu olduğumuz aziz şehitlerimiz; Mübarek kanlarınızla yoğurduğunuz bu kutsal topraklarda, huzurla uyumanız için bizler, emanet ettiğiniz vatanımızı, bayrağımızı ve mukaddesatımızı gelecek nesillere koruyarak teslim edeceğimize söz veriyoruz. Ruhunuz şad, mekânınız cennet olsun.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM