Vali Yiğitbaşı, ilçelerde vatandaşları dinliyor

Vali Yiğitbaşı, ilçelerde vatandaşları dinliyor

Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Çay İlçesi’nde bir dizi ziyaretlerde ve incelemelerde bulundu

 

Vali Yiğitbaşı öncelikle kendi projelerinden biri olan, Afyonkarahisar Valiliği koordinesinde; Kaymakamlıklar, Belediye Başkanlıkları, Üniversiteler, Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Sivil Toplum Kuruluşları işbirliğinde gerçekleştirilen, köy köy dolaşarak çocuklara kucak dolusu mutluluk taşıyan Mutluluk Kervanı Projesinin Pazarağaç’taki programına katıldı.
MUTLULUK KERVANI ETKİNLİKLERİNE KATILDI
Çocuklarla sohbet eden, gelecek hayallerini dinleyen Vali Yiğitbaşı, ekipte yer alan kurum temsilcileriyle birlikte çocukların sevincine ortak oldu. Bir çocuğun saçlarını ören, kendisine hediye edilen küçük aksesuarların yapımını izleyen Vali Yiğitbaşı, Pazarağaç İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde gerçekleştirilen etkinliklerden tüm çocukların en iyi şekilde istifade ettiğini görmekten memnuniyet duyduğunu belirtti.
Vali Yiğitbaşı, daha sonra Çay Belediye Başkanlığına geçti. Belediye Başkanı Hüseyin Atlı’dan yürütülen çalışmalar konusunda bilgi alan Vali Yiğitbaşı, çalışmalarında kolaylıklar diledi.
Çay Kaymakamlığını da ziyaret eden Vali Yiğitbaşı, Kaymakam Emre Yeşilbaş’tan ilçenin ekonomi, sağlık, eğitim, spor başta olmak üzere genel durumunu içeren bilgiler aldı.
HÜNERLİ KADINLARA EŞLİK ETTİ
Vali Yiğitbaşı Çay Kadın Kültür Evi ile Kadın Kültür Kooperatifine de ziyaretler gerçekleştirdi. Hünerli kadınların ürettiği birbirinden lezzetli ürünleri inceleyen Vali Yiğitbaşı, hamur işleri üreten kadınlara eşlik etti. Kadınlara üretmekten, çalışmaktan vazgeçmemelerini tavsiye eden Vali Yiğitbaşı, emekleri ve fedakarlıkları nedeniyle her birine ayrı ayrı teşekkür etti.
ENERJİ ÜRETİME HAKKINDA BİLGİ ALDI
İlçe temasları kapsamında Altan Köleoğlu Enerji Üretim Tesislerini de ziyaret eden Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, tesisin üretim kapasitesi, işleyişi ve istihdam imkanı gibi konularda firma yetkililerinden bilgi alırken, çalışanlara işlerinde kolaylıklar temenni etti.
“KADINLARIMIZIN AZMİNE HAYRAN KALDIM”
Uzun Fresh Soğuk Hava Deposunu da ziyaret eden Vali Yiğitbaşı, kadın çalışanların istihdam edildiği depoda incelemelerde bulundu. Kadınlarla görüşen taleplerini dinleyen Vali Yiğitbaşı, ziyaret sonrası şu açkılamada bulundu: “Dışarıda 4 mevsim olsa da, çalıştıkları yer hep kış olmak zorunda orada çalışan işçilerimiz için. Çay ilçemizin ünlü soğuk hava deposu fabrikasını gezerken çilek kokulu atölyelerde çalışan kadınlarımızın azmine fedakarlığına ve çalışkanlığına bir kez daha hayran kaldım.”
Vali Yiğitbaşı’na ziyaretleri süresince Çay Kaymakamı Emre Yeşilbaş, Çay Belediye Başkanı Hüseyin Atlı ile ilgili kurum yetkilileri eşlik etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM