“Cinsel istismara idam, asgari ücrete enflasyon üzerinde zam getirilmeli”

“Cinsel istismara idam, asgari ücrete enflasyon üzerinde zam getirilmeli”

MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, cinsel istismar suçunu işleyenlerle ilgili olarak her kim olursa idam cezası getirilmesi gerektiğini belirtti. Kocacan, asgari ücrete yapılacak zamda beklentilerinin yıllık enflasyon oranı üzerinde zam olarak açıkladı

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Mehmet Kocacan, ülke gündemindeki konuları değerlendirdi.
“GEREKİYORSA İDAM CEZASI GETİRİLMELİ”
Mehmet Kocacan, vicdanları derinden yaralayan çocuk istismarı ile ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ifadesiyle gerekirse idam cezası getirilmesi gerektiğini kaydetti. Kocacan, “MHP olarak cinsel istismar suçunu işleyenlere ilgili olarak net bir şekilde defaatle söylediğimiz bir husus var. Bu suçu işleyenler hangi sınıfta hangi zümreye hangi cemaate ne olursa olsun, kim olursa olsun, eğer idam söz konusu olacaksa haklarında en ağır ceza ne gerekiyorsa yapılsın diye biz bunu defaatle söyledik. Buradan ben bunu bir defa daha tekrar ediyorum. Bunlar vicdanları ve toplumu yaralayan ahlak ötesi insanlık dışı olaydır. Toplum içinde bu şahsiyetsizlerin dolaşması mağdur olanlar ve toplum için zulümdür.” ifadelerine yer verdi.
“ASGARİ ÜCRET ENFLASYON ÜZERİNDE ZAMLANMALI”
“2022 yılının son günleri yaklaşırken çalışanlarımızın refah düzeyini artırmak için önemli çalışmalar yapılmaktadır.” diyen Kocacan şunları kaydetti: “Bunlardan biri asgari ücret konusudur. Geçmiş yıllara baktığımızda asgari ücrete yapılan zam yıllık enflasyonun hep üzerinde olmuştur. Asgari ücret görüşmelerinin yapıldığı bu süreçte yine asgari ücrete yıllık enflasyonun üzerinde bir zam yapılması temennimizdir. Asgari ücret görüşmeleri bir yandan yapılırken diğer yandan da bazı işletmelerin ürettiği ürünlere asgari ücret zammı yapılmadan zam yapıldığına dair vatandaşlarımızdan şikâyet alıyoruz. Asgari ücrete zam gelmeden başta gıda ürünleri olmak üzere birçok ürüne zam yapılması ile ilgili devletimizin yetkili organlarının sıkı bir şekilde denetim yapacaklarına inanıyoruz. Hatta Cumhurbaşkanımız bu konu ile ilgili bir açıklama yaparak 2023 yılında tüm kesimlerin yüzde 20’ler seviyesinde enflasyona göre herkes hesabını yapsın demesi anlamlıdır. Çünkü asgari ücrete zam gelmeden vatandaşımız eksiye düşüyor. Ancak asgari ücret zammı da belirli sayıda eleman çalıştıran orta ölçekli üretime katkı sağlayan işletmeleri de düşünülerek bir karar varılması doğru olacaktır. Sonuç ne olursa olsun her alınan kararın uzlaşı içerisinde tarafların belirlediği ölçülerde olması bizlerinde kabulü olacaktır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM