“Bir yıl sinyal alınmayan  telefonlar hurdaya dönüşecek”

“Bir yıl sinyal alınmayan telefonlar hurdaya dönüşecek”

Zafer Partisi İl Başkanı Mevlüt Tekdemir, vatandaşın elinde bulunan ve yedek olarak bir köşede tutulan cep telefonlarından 1 yıl sinyal alınmaması halinde iletişime kapatılacağını belirtti. Tekdemir, “Bu cep telefonları sırf kartel cep telefon firmaları yeni telefon satabilsin diye vatandaşın elinde kullanılamaz hurda haline dönüşecek. Bu uygulama hukuk devleti ilkelerine aykırıdır” dedi

 

Zafer Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Emekli Albay Mevlüt Tekdemir, Cep Telefoncular Derneği (CEPDER) Başkanı Şenol Şen’i ziyaret etti.
Mevlüt Tekdemir, Türkiye genelinde 150 bin cep telefonu satıcısının hak ve menfaatlerini korumaya çalışan CEPDER Başkanı Şenol Şen’in Afyonkarahisar’da olmasının önem taşıdığını belirtti. Tekdemir, “Bizler Zafer Partisi olarak emek sahibi esnafımızın her zaman ve her şartta yanında olduğumuzu göstermek istedik. En son Afyon’umuzda yapılan Cep Telefoncular Derneği’nin çalıştayını yerinde sonuna kadar izleyen parti olarak bütün esnaf ve vatandaşlarımızı ilgilendiren sorunları yakından takip ediyoruz. Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik şartlardan esnaf gibi cep telefonu satıcılarının da etkilenmektüedir. Hala hiçbir vatandaşımızın duymadığı önemli bir tehlike var. 1 Kasım 2022 tarihinde hayata geçen ve TBMM’de kabul edilen kanun tasarısına göre vatandaşımızın elinde bulunan ve yedek olarak bir köşede tutulan cep telefonlarından şayet 1 yıl sinyal alınmazsa iletişime kapatılacak. Maalesef halkımızın parasını verip mülkiyetini aldığı bu cep telefonları sırf kartel cep telefon firmaları yeni telefon satabilsin diye vatandaşın elinde kullanılamaz hurda haline dönüşecek. Sözkonusu kanunun Anayasa’nın 35. maddesi ile güvence altına alınan mülkiyet hakkının ihlali niteliğindedir. Bu uygulama hukuk devleti ilkelerine aykırıdır. Cep Telefoncular derneğinin bu yasa ve diğer konularda çok yakın zamanda yapacakları meclis çalışmalarında yanında olacağımızı bildirir, halkımızı her anlamda ekonomik olarak sömüren bu iktidarın da bu yanlıştan dönmesini talep ederiz.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM