RC’ler  için pist  AKÜ’ye yapıldı

RC’ler için pist AKÜ’ye yapıldı

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’a yenilikler kazandırmayı sürüyor. Türkiye’de
sadece birkaç şehirde bulunan RC yarış pisti artık Afyonkarahisar’da da var

 

Afyonkarahisar Belediyesi, Türkiye’de ilk defa bir üniversite kampus alanına uluslararası standartlarda yarış pisti kazandırdı. Radyo frekans kontrollü (RC) araçların ulusal ve uluslararası yarışları bundan böyle Afyonkarahisar’da da yapılabilecek. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş arasında “RC Park Toprak Zemin ve Asfalt Zemin Yarış Pisti” protokolü imzalanmıştı. Söz verdiği eserleri tek tek kente kazandırmayı sürdüren Zeybek Başkan, gençliğe yeni bir yatırım daha armağan etti.
ULUSLARARASI STANDARTLARDA RC PİSTİ
Başkan Zeybek de gençlerden gelen talebe kayıtsız kalmayarak Türkiye’de ilk kez bir kampus alanına RC yarış alanı yaptı. Radyo frekansı ile uzaktan kumanda edilen RC model araçları kullananlar ANS Kampus alanında yapılan pistte antrenman ve yarışlarını yapabilecek.
6 bin metrekarelik alana kurulan RC Model Araç Pisti, hobi tutkunları için cazibe merkezi haline gelecek. RC yarışlarına artık Afyonkarahisar ev sahipliği yapabileceğini ifade eden Başkan Zeybek, “Gençlik, Geleceğimizdir’ sloganıyla farklı aktiviteleri, etkinlikleri ve yenilikleri şehrimizi tercih eden üniversite öğrencilerimize sunmaya devam ediyoruz. Hem Afyonkarahisarlı herkes hem de üniversite öğrencilerimiz bu yarış alanından faydalanabilecek. Üniversitemizden gelen talebe kayıtsız kalmadık, gençlerimiz isterse üzerimize düşeni yapmaya hazırız dedik. On-Road ve Off-Road yani yol üzeri ve arazi aracı tipi olmak üzere iki ayrı kola ayrılacak yarışlar rahatlıkla burada yapılabilecek. Daha önce AKÜ Rektörümüz Mehmet Karakaş ve Belediyemiz arasında imzaladığımız protokol ardından kolları sıvadık. RC tutkunlarının yarış yapacağı ve onların verimli vakit geçirebileceği alanı tamamlayarak hizmete sunduk. Şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM