“İnaz Deprem Evleri depremzedelere tahsis edilsin”

“İnaz Deprem Evleri depremzedelere tahsis edilsin”

TDP İl Başkanı Kadir Uysal, Afyonkarahisar’da bulunan “İnaz Deprem Evleri”nin şehirde konaklayan depremzede vatandaşların kullanımına açılmasını istedi

 

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Afyonkarahisar İl Başkanı Kadir Uysal, İnaz deprem evlerinin sahipsiz ve bakımsız, boş şekilde durması yerine tadilat yapılıp, KYK yurtlarında kalan depremzedeler için daha rahat bir yaşam alanında konaklama imkanı oluşturacağını belirtti.
“500 İNAZ DEPREMEVİ
ATIL DURUMDA”
Kadir Uysal, İnaz depremevlerinde en az 500 dairenin atıl halden kurtarılıp değerlendirilebileceğini ifade etti. Uysal, “Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı ve Afyonkarahisar’da bulunan siyasi partilerin il başkanlarına sesleniyorum. Bu bölgede İnaz İlkokulu ve İnaz Ortaokulu var. Aynı zamanda burada da deprem evleri ve Osmanlı Camisi var. Biliyorsunuz depremden mağdur olan vatandaşlarımıza kalabilecek bir yer bulabilmek için devletimiz KYK Yurtlarını depremzedelere açtı. Üniversite öğrencilerimiz şu anda okullarına geçici bir süre ara vermek durumunda kaldılar. Afyonkarahisar ilimizde de herkesin bildiği gibi 603 tane depremzedelere yapılmış olan evlerimiz bulunuyor. Bunların 500 hanesi boş şekilde duruyor. Kullanan sahibi yok. Karşımızda 5 yıldızlı büyük bir otel var. Onun etrafında bulunan 603 adet daireden, 100 adet daire dolu, geri kalan 500 daire bomboş halde bekliyor. Bu daireleri depremzedelere neden vermeyelim? Bu daireler buralarda mahvolmuş bir şekilde bekliyor. Gerçekten bakımsız ve sahipsiz bir halde kendi haline terk edilmiş durumda bekliyorlar. Burada aslında yapılmış olan bir yol güzergâhı da var. Otobüs seferleri var. Yani bariz bir yaşam alanı burada mevcut. İlkokulumuz, Ortaokulumuz deprem evleri, Osmanlı camisi yani burada depremzedeler için yaşam kaynağı olabilecek her şey var.” dedi.
“YURTLAR YERİNE DEPREMZEDELER
BU EVLERDE KONAKLAYABİLİR”
Kadir Uysal, KYK yurtlarında bin ile bin 500 kişi olmak üzere herkesi ayrı şekilde ağırlamak yerine İnaz depremevlerinin depremzedeler için değerlendirilebileceğini belirtti. Uysal sözlerini şöyle tamamladı: “Bu evleri depremden dolayı mağdur olan vatandaşlarımıza verelim. Buradan da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a büyük bir sesle ve çığlıkla sesleniyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız siz bu görevi burada verdiğiniz zaman depremzedelere burada 500 konut hazır hale getirilip, tadilatı yapılıp teslim edilebilir. Daha önceki depremlerde Çobanlar, Gebeceler, İscehisar, Değirmendere köyü gibi buralarda meydana gelen depremlerden dolayı bu deprem evlerini vermiş olduğunuz vatandaşlar şuan burada kalmıyorlar. Bizler de bu deprem evlerinin tadilatını yapıp depremzede kardeşlerimize rahatlıkla verebiliriz. Onların kullanımına buraları açabiliriz. Sayın Afyonkarahisar Valimiz Kübra hanıma da seslenmek istiyorum. Ek olarak Afyon’da bulunan siyasi partilerimizin il başkanlarına da seslenmek istiyorum. Artık deprem bölgesine bu yardımı biz götürdük, şunu götürdük, bunu yaptık, şunu yaptık, az oldu, çok oldu tartışmalarına bir son vererek İnaz deprem evlerini hep birlikte faaliyete geçirelim. Depremzede kardeşlerimize birlikte teslim edelim. El birliği yapalım.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM