Başkan Zeybek’ten tasarruf çağrısı

Başkan Zeybek’ten tasarruf çağrısı

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, suyun bilinçli kullanılması ve tasarruf yapılması konusunda çağrıda bulundu

 

“AKDEĞİRMEN BARAJINDA SU SEVİYESİ KRİTİK DÜZEYDE”
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, iklimsel olarak kurak bir kış dönemin yaşandığına dikkat çekerek, bundan dolayı içme sularının daha tasarruflu kullanılması konusunda vatandaşlara çağrıda bulunarak, “Meteorolojik verilere göre ülkemiz ve ilimiz genelinde son yılların en kurak kış mevsimi yaşanmıştır. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan 3 aylık Meteorolojik Kuraklık Haritasına göre ilimiz olağanüstü kurak iller arasında yer almaktadır. Kuraklık nedeniyle şehrimizin içme suyu ihtiyacını karşılayan muhtelif noktalardaki sondaj kuyularının suyu azalmış ve Akdeğirmen Barajında su seviyesi kritik düzeydedir. Abonelerimizin su sıkıntısı yaşamaması için belediyemizce gerekli önlemlerin alınmasının yanında vatandaşlarımızın da bizlere destek olarak, suyu gereksiz yere harcamadan, tasarruflu kullanması gerekmektedir. Barajlarımızın doluluk oranı düşük olmasına rağmen barajdaki mevcut suyu kullanma süresini daha uzun zaman dilimine yaymanın, vatandaşlarımızın elinde olduğu unutulmamalıdır.” dedi.
“FARKINDALIĞA VESİLE OLSUN”
Başkan Zeybek, “Tüm vatandaşlarımıza bir kez daha çağrıda bulunuyorum. Kaynakların etkin ve verimli kullanılması için vatandaşlarımızın da tasarruf konusunda gayret ve özen göstermesi son derece önemli. Gelecekte su sorunu yaşamamak için tedbiri bugünden almalıyız. Su kaynaklarımızı korumanın ve gelecek nesillere aktarmanın en iyi yolu suyu bilinçli kullanmaktan geçmektedir. Vatandaşlarımızdan suyu özenle ve bilinçli kullanmalarını, israftan kaçınmalarını rica ediyoruz. Belediye olarak su tasarrufuyla ilgili mücadelemizi de kararlılıkla sürdüreceğiz. Su geleceğimizdir, onun elimizden akıp gitmesine izin vermemeliyiz. Bu vesile ile 22 Mart Dünya Su Günü’nü kutluyor, farkındalığa vesile olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM