Köksal: Ateş yine düştüğü yeri yaktı

Köksal: Ateş yine düştüğü yeri yaktı

CHP Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Çay ilçesinde yaşanan korkunç kazada ölen ve yaralanan kazazede yakınlarını ziyaret etti

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Çay ilçesi çıkışında mevsimlik tarım işçilerini taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu 8 kişinin hayatını kaybettiği 12 kişinin yaralandığı kazada ölen ve yaralanan kazazede yakınları ile bir araya geldi. Korkunç kaza sonrasında hayatını kaybeden ve yaralanan kazazede yakınlarına taziye ve geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Milletvekili Köksal, kazada yaşamını yitirenlerin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade ederek, yaralılara geçmiş olsun dileğinde bulunarak biran önce sağlıklarına kavuşmaları temenni etti.
“SERVİS KAZASINDAKİ ÖĞRENCİLERİMİZ GİBİ GÖZ GÖRE GÖRE ÖLÜME GÖNDERİLDİLER”
Ateşin her zamanki gibi yine düştüğü yeri yaktığını kaydeden Köksal, “Defalarca aynı acıyı yaşadık. Hatırlayınız İscehisar ilçesine bağlı Çatağıl köyünde 5 öğrencinin hayatını kaybettiği, 5 öğrencinin de yaralandığı okul servisi kazasının üzerinden bir yıl geçti ve yine ciğerimizin yandığı benzeri bir başka kaza. Servis araçlarına yönelik denetimler artırılmalı. Konuyla ilgili tüm yetkilileri Meclis kürsüsünden defalarca göreve çağırmama rağmen kimse yapması gerekeni yapmadı. Sonuç olarak acı tecrübeyi yine yaşadık. Çatağıl servis kazasında küçücük çocuklarımız göz göre göre ölüme gönderildiği gibi üç kuruş ekmek parası için sabahtan akşama kadar çalışan tarım işçilerimizde aynı kaderi yaşadılar. Yetkililer maalesef sorunlara kayıtsız kalıyorlar. Bu kazanın vebali de yetkili herkesin üzerindedir. Elinizi vicdanınıza koyun.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM